Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tradiční reprezentantku nahradil nový člen

27 2006
Hradec Králové - Jana Myšková sice v nominaci chybí, přesto hradecký plavecký klub bude na nadcházejícím mistrovství Evropy mít svého zástupce. Tradiční reprezentantku klubu na velkých světových a evropských akcích letos nahradí Martin Škacha.

Hradeckému klubu k pokračování tradice pomohl nedávný přestup třiadvacetiletého plavce z brněnské Komety na východ Čech. Přestože se Škacha dostal na mistrovství Evropy do Budapešti jen díky splněnému C limitu, bere to jako své velké vítězství.

Borec z Poličky, který tak trochu v tichosti před několika měsíci přešel z brněnské Komety k trenéru Prokešovi do Hradce Králové se na velký mezinárodní podnik vrací po dvou nelehkých letech. "Jsou to osobní věci, jsem rád, že to období mám za sebou," říká třiadvacetiletý plavec o době, která uplynula od olympijských her v Aténách, na kterých byl členem české výpravy.

Bývalý medailista z juniorského mistrovství Evropy a jeden z nejtalentovanějších českých plavců se po aténské olympiádě vytratil.

Tréninkový výpadek ho poslal pryč z české špičky, teď je v ní zpět.

Na nedávném mistrovství republiky získal na kraulařské stovce bronzovou medaili, díky zaplavanému času se dostal do nominace pro Budapešť. Limit zaplaval už v rozplavbě. "Odpoledne se to dalo vylepšit, ale bohužel jsem tak tak doplaval," nelituje nevyužité šance.

Další bude mít příští týden v Budapešti. Zlepšení současných časů bere jako svůj největší úkol pro mistrovství Evropy.

"Budu plavat individuální stovku i dvoustovku, rád bych se zlepšil," plánuje si, "ve štafetě bychom se mohli dostat do finále."

Nominaci na evropský šampionát Škacha zvládl s trenérem Prokešem. Po dlouhých letech strávených v brněnské Kometě byl rád, že mohl změnit prostředí.

"Mluvili jsme o tom už před olympijskými hrami, navíc se dlouho znají naše rodiny a důležité bylo, že mě pan Prokeš opravdu chtěl trénovat," přibližuje Škacha důvody, které ho přivedly do hradeckého bazénu.

Jeho současné úsilí možná konečně utiší hlasy o tom, že juniorské úspěchy Škacha nedokázal přeměnit v úspěchy mezi seniory.

"Toho jsem se hlavně v poslední době vyslechl opravdu hodně," přiznává vytáhlý plavec z Poličky, "věřím, že teď už je všechno špatné pryč."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze