Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Königův kolega Voss má na Tour zlomený nos i prst. Pojede dál?

V jednom z pádů před cílem sedmé etapy Tour de France zůstalo i několik cyklistů ze stáje NetApp-Endura. Paul Voss na něj doplatil zlomeným nosem a prstem. | foto: AP

11 2014
Smíšené pocity měli šéfové týmu NetApp po páteční etapě Tour de France. Bartosz Huzarski šlapal v úniku, Leopold König a Tiago Machado jeli v popředí, ale... Paul Voss si z pádu na posledním kilometru odnesl zlomený nos a prst. Rozhodnutí, zda bude na Tour pokračovat, chce tým učinit až před startem sobotní 8. etapy.

Voss byl v pátek v Nancy sprinterskou volbou NetAppu pro dojezd vedoucí skupiny, která se utvořila po poslední vrchařské prémii, a v níž měla stáj trojnásobné zastoupení. Jenže při hromadném pádu se ocitl na zemi a následný rentgen odhalil zlomený nos a zlomený malíček levé ruky.

„Už jsem se tomu pádu málem vyhnul, jenže najednou do mě zezadu vletělo cizí kolo - a letěl jsem hlavou přímo proti bariéře,“ popisoval pád Voss.

Osmadvacetiletý cyklista, který v roce 2010 ještě v dresu Milramu vyhrál etapu Kolem Katalánska, byl dvanáctý ve spurtu úvodní etapy do Harrogate a také nyní chtěl bojovat o první desítku.

„Takhle Tour opustit nechci! Tak dlouho jsem na tento start čekal,“ tvrdil po návratu z rentgenu. Debutant na Staré dámě píše ze závodu i vlastní internetový deník na stránkách tourdevoss.com. V celkovém pořadí je jen o jedno místo za Leopoldem Königem, na 29. místě.

„Nos takový problém není, to spíš ten prst,“ obává se. „Ale chci to v sobotu přinejmenším zkusit.“

Dlouho šlo vše podle plánu...

„Měli jsme dnes hodně cílů,“ říkal sportovní ředitel NetAppu Enrico Poitschke. „V každém případě jsme chtěli mít někoho v úniku dne, a to se nám s Bartoszem Huzarskim povedlo, strávil v něm přes 200 kilometrů. Potom jsme se koncentrovali na finále etapy. Vše šlo podle plánu, tým skvěle pracoval a byli jsme třemi muži zastoupeni v přední skupině.“

König pracoval na špici, pak se tam pomalu posouval Voss, ve skupině jel i Portugalec Machado.

Jenže 900 metrů před cílem přišel hromadný karambol.

Voss i Machado padli, König se za pádem zdržel.

„A tak byl náš sen o dobrém výsledku pryč,“ líčil Poitschke. „Doufám, že Paul bude moci jet dál, protože je tu v opravdu dobré formě. Leovi i Tiagovi se daří dobře, i proto vjíždíme do následujících dnů optimisticky.“

Paďour je v Číně zatím pátý

Tým NetApp v těchto dnech bojuje na dvou frontách, druhá skupina zároveň závodí v Číně na Tour of Qinghai Lake, etapovém klání nejvyšší kategorie UCI Asian Tour. Výborně si tu zatím vede František Paďour, třetí Čech v sestavě NetAppu. Po šesti z třinácti etap se drží na 5. místě celkové klasifikace, když ztrácí jen 1:35 minuty na vedoucího Kazacha Daviděnoka z kontinentálního týmu Astany.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze