Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


„Top 3“ golfových holí roku 2010: dřeva

Golf - ilustrační. | foto: Profimedia.cz

2 2010
Ve druhém dílu série o golfových holích, doporučovaných specialisty amerického magazínu Golf Digest, přecházíme do kategorie fairwayových dřev. Na prvních příčkách se umístily Callaway Diablo Edge, Ping G15 a Taylormade R9.

Atraktivní design, hlava hole z nerezové oceli a zvučný impakt. To je Callaway Diablo Edge. Hyperbolicky tvarovaná tloušťka úderové plochy zvětšuje sweet spot, hůl je proto velmi tolerantní a vhodná i pro vyšší handicapy.

Golfová hůl Callaway Diablo Edge (fairwayové dřevo).Má menší a lehčí krček hlavy hole, který výrobcům umožnil posunout těžiště do její zadní části. Hra s tímto fairwayovým dřevem je tak ještě o něco jednodušší. Vyrábí se s lofty 15, 17, 19, 21 a 24 stupňů, pořídit se dá v golf shopech od čtyř tisíc korun.

fairwayové dřevo

Na první pohled vypadá jako driver, má ale menší hlavu, kratší shaft a vyšší loft. Díky těmto vlastnostem se nepoužívá jen pro hru z odpaliště, ale také na fairwayi, nebo dokonce v roughu a fairwayovém bunkeru.

Fairwayová dřeva Ping G15 navazují na populární řadu Ping G5 a G10. Těžiště mají posunuté do spodní a zadní části hlavy hole, proto je mnohem snazší dostat míček do vzduchu a poslat ho po vyšší trajektorii.

Golfová hůl Ping G15 (fairwayové dřevo).Hůl je ideální pro všechny kategorie hráčů, její vlastnosti určitě ocení jak začínající tak zkušení golfisté. Ocelová hlava hole s lofty 15.5, 17, 18.5 a 21.5 stupňů se dá sehnat za čtyři tisíce korun.

Fairwayové dřevo Taylormade R9 je ze zmiňovaných holí nejdražší. Stojí sice pět tisíc korun, ale určitě je nejpropracovanější. Ovlivnit trajektorii letu míčku je totiž možné nastavením hlavy hole. Shaft se pomocí šroubu uvolní z hlavy, pootočí do požadované polohy a opět utáhne.

Golfová hůl Taylormade R9 (fairwayové dřevo).

Osm možných pozic hlavy hole představuje až třicetimetrovou stranovou odchylku. Zatímco hráči doufají, že jednoduše a bez tréninku odstraní chyby ve švihu, profesionální trenéři jsou skeptičtí. Zázraky se ani v golfu nedějí.Témata: Handicap (golf)
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze