Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tonovi chybělo na halovém MS nažhavení

10 2006
Moskva - Není závodníkem, který podává špičkové výkony dopoledne. Na halovém mistrovství světa v Moskvě však výškaři vstoupili na ovál v Olympijském komplexu jako první a právě malé nažhavení a chybějící emoce připravily Svatoslava Tona o možnost bojovat v osmičlenném sobotním finále. Překonal pouze 220 cm a byl patnáctý.

Pátý muž letošních světových tabulek, který v sezoně skočil už 233 centimetrů a byl adeptem na přední umístění, se přitom snažil udělat  všechno pro to, aby do desáté hodiny moskevského času organismus nabudil.

"Jenže nic. Přišel jsem tam, a hec nikde. Bylo to úplně bez šťávy," popsal, jak se cítil při závodu.

Půl roku trénoval dopoledne, aby si zvykl. Dnes vstal dokonce už pět hodin  před závodem, tedy ve tři ráno středoevropského času, na který byl zvyklý. Dal si tři kávy, ale účinek se nedostavil. "Jako kdybych je vylil na zem," řekl smutně výškař. "Chyběly mi ty emoce. A nemohl jsem s tím udělat vůbec nic, i kdybych se na hlavu postavil," dodal.

Věřil, že kdyby se odpoledne skákalo znovu, předvedl by daleko lepší výkon. "To jsem si jist, ale na to se nedá vymlouvat. Závod byl prostě ráno,"  pravil. Fyzicky i psychicky se prý cítil dobře, ale právě málo adrenalinu  šlo ruku v ruce se špatnou technikou. "Cítím se dobře, o to více mě to štve. Ale jsem profesionál, musím se s tím vyrovnat," uvedl.

Nejraději by prý jel domů. Na halové MS se přitom vrátil po devíti letech, poprvé startoval v Paříži 1997, kde rovněž vypadl v kvalifikaci. V neděli  si alespoň se svým strýcem prohlédne Moskvu. Nejvíce ho budou zajímají pouliční malíři, neboť se malování sám věnuje.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze