Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ton překonal limit i ruského soka

23 2006
Hustopeče - Sobotní večer plný skvělých výkonů a hlasité hudby měl jasného hrdinu. Brněnský výškař Svatoslav Ton vystřídal čtyři doprovodné písničky, než našel tu, kterou hledal. V tom okamžiku, v tom jediném skoku, si splnil vše, po čem ten večer toužil: jeho vítězný pokus nad laťkou ve výšce 233 centimetrů.

Je nejlepším letošním světovým výkonem, mu zaručil prvenství v hustopečském závodě, v celkovém moravském turné. A výrazně ho přiblížil k účasti na letošním halovém mistrovství světa v Moskvě.

"V Hustopečích jsem se chtěl porvat o limit (228 centimetrů - pozn. aut.), protože jsem ho do posledního závodu ještě neměl skočený. Do té doby se to povedlo jenom Tomáši Janků a Jardovi Bábovi. A teď už i mně," radoval se Ton.

V závodě žen vyhrála další česká reprezentantka Iva Straková, která zdolala 193 centimetrů a stejně jako Ton se díky sobotnímu výkonu stala celkovou vítězkou seriálu.

Ton ovšem musel při neúčasti Jaroslava Báby svést o svůj triumf daleko větší bitvu s ruským zázrakem Ivanem Uchovem. Oba v základní části soutěže zdolali 231 centimetrů. Oba měli naprosto stejnou bilanci pokusů.

O vítězi tak muselo rozhodnout rozskakování na jeden pokus. Výšku 235 ani jeden nepřekonal, Ton se však přenesl přes laťku položenou o dva centimetry níže.

"Skákal jsem uvolněně na nižších výškách. Šetřil jsem energii, neboť závod byl velmi dlouhý," vysvětloval po závodě Ton.  "Musím ocenit nejen výborné publikum ale i perfektní podlahu, která vůbec neklouzala a pomohla mi skočit nejlepší letošní světový výkon."

Z něj se po svém triumfu radovala i Straková. Radost jí vydržela jen deset minut, než byla hranice nejlepšího letošního světového výkonu posunuta na mítinku v Německu.

Český výškař Svatoslav Ton nad laťkou ve výšce 233 cm.

Autoři:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze