Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tomečkova tatra na Dakaru havarovala, spolujezdci skončili v nemocnici

Tomáš Tomeček ukončil Dakar 2010 předčasně. Havaroval v první etapě. Fotografie jeho Tatry byly pořízeny v bivaku v Cordobě. | foto: LRT

3 2010
Nešťastně a hodně předčasně skončila slavná Rallye Dakar pro jednu z českých posádek. Hned v úvodní soutěžní etapě měla tatra Tomáše Tomečka nehodu. Pilot zůstal nezraněn, navigátor Vojtěch Morávek a mechanik Petr Vojkovský byli vrtulníkem převezeni do nemocnice v Córdobě.

Podle prvních informaci Letka Racing Teamu zůstal Vojkovský v péči lékařů na pozorování po otřesu mozku. Morávek už se s pohmožděným ramenem připojil v bivaku k týmu, Tomeček mezitím zůstal u svého vozu Livescore.

Kamion havaroval zhruba 25 kilometrů před cílem úvodního soutěžního dne. "Zase jsem jel rychle, najel do levotočivé zatáčky, kde byl kámen a ten mi strhl řízení doleva, převrátili jsme se na bok a zůstali tam ležet," vylíčil poté havárii Tomeček.

O nehodě informoval v noci na webu Letka Racing Teamu Jaromír Martinec, mechanik druhé týmové tatry, kterou brazilský pilot Andre de Azevedo dovezl v sobotu na sedmém místě.

O první soutěžní etapě čtěte zde

"My jsme dokončili údržbu našeho vozu a čekáme na příjezd havarovaného vozu. Tomu se vydal naproti osobním vozem brazilský mechanik Reinaldo a Petr Čapka," popisoval běh událostí Martinec.

Tomeček už kvůli havárii nedokončil loňský premiérový ročník rallye na jihoamerickém kontinentu. Tehdy měl vážnou nehodu, když v důsledku mikrospánku převrátil kamion na bok v deváté etapě.

Tentokrát ještě v noci dokázal kamion zprovoznit a převezl jej do bivaku v Córdobě, kde byl cíl první etapy. "Teď řešíme ukončení soutěže, vrácení přístrojí a hlavně stav kluků. Vojta už je tady (v bivaku), ale Petr je na pozorování v nemocnici," potvrdil Tomeček.

Vše o dakaru 2010

Stav mechanika Vojkovského by neměl být vážný, ale členové týmu Letka Racing zatím příliš informací nemají.

"Je to katastrofa. Hlavně ale, aby byl Petr dobrý. Teď budu zjišťovat situaci. Doktoři mi v noci řekli, ať přijdu ráno, že teď nic nevyřeším," dodal Tomeček, jenž bude v nejbližších hodinách zajišťovat i přesun týmu do Česka.

Podle informací oficiálních internetových stránek týmu bude Vojkovský v
nemocnici do úterý. "Jsem v nemocnici, ale jsem OK. Akorát bolavý, ale
celý," uvedl sám mechanik.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze