Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karlovarské basketbalistky mění trenéra. Lavičce už zase šéfuje Veselý

Tomáš Veselý | foto: Martin Stolař, MAFRA

13 2014
Zdánlivě naprostá maličkost má přivést basketbalistky karlovarské Lokomotivy na správnou cestu a popřípadě do play-off Ženské basketbalové ligy. "V tuto chvíli každý náboj, který změní systém a psychiku, je dobrý," míní karlovarský manažer Roman Maleček.

Nadstavbovou skupinu A2 zahájí Lokomotiva v neděli na palubovce SŠMH Brno, nováčka soutěže. Během jedenáctidenní pauzy se ve Varech řeší několik věcí. Tou hlavní je nově změněná trenérská dvojice, na postu prvního trenéra střídá Davida Zdeňka jeho dosavadní asistent Tomáš Veselý, cíl zůstává stejný. "Chtěli bychom se pokusit prokousat v tabulce na místa znamenající postup do play-off."

Družstvo je hlavně psychicky dole, vždyť mnoho zápasů prohrálo velice těsně, tři dokonce v prodloužení. Naposledy v Mladé Boleslavi se Slovankou (69:65). "Prohrávali jsme, že jsme nezvládali koncovky," ví Maleček. "Tomáš má tendenci hrát jednodušeji," vyzdvihuje nového šéfa lavičky.

Pozitivem posledního utkání základní části v Mladé Boleslavi bylo krátké nasazení nejnovější posily Američanky Marie Blazejewski. Ta se po několika málo hodinách strávených v republice poměrně slušně ukázala. Odehrála necelých šest minut, připsala si první čtyři body a tři doskoky. "Snad by se mohla stát v nadstavbové části ligy posilou týmu," věří manažer.

To je také ve volnu největší úkol nového hlavního trenéra Tomáše Veselého, začlenit do týmu Američanku. Leckoho ovšem napadne. Jaká změna? Oba dva spolu byli na lavičce. "Význam to má. Hlavní trenér vede hru, asistent jen pomáhá," obhajuje Maleček rošádu v realizačním týmu.

Sám si ovšem je vědom, že i tak má na krku oprátku on. "Buď to pomůže, anebo ne. A v tom případě si budeme říkat, že kádr na to neměl." A to je starost manažera.

Maleček přesto věří, že jeho poslední tah byl dobrý. Jako trenér už David Zdeněk prý neměl družstvu co dát. "Vše je to o psychice, a ta špatná se přenášela na hřiště už z lavičky. S růstem smolných porážek začal víc fandit než koučovat."

Pro Tomáše Veselého, mimochodem vrací se na místo šéfa karlovarské lavičky už potřetí, je na programu zdánlivě jednoduchý úkol. "Jde mi o systém, zjednodušit to. Dostat se do většího klidu," vyjmenovává manažer Lokomotivy.

Zdánlivě jednoduché, ale pozor, jedná se o ženský tým. Kdo tomu aspoň trochu rozumí, ví o čem je řeč. Přesto by podle Malečka měla výměna šéfa lavičky pomoci. "Je to změna, význam má daleko hlubší."Najdete na iDNES.czmobilní verze