Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Po triumfu v Jablonci vládne biker Slavík světu fourcrossařů

Letošní trasa JBC Revelations „přitlačila“ závodníky těsněji k sobě. Tím větší drama to bylo. | foto: Barbora Berdychová

22 2016
Spojení závodu seriálu Světového poháru ve fourcrossu v bikeparku Dobrá Voda v Jablonci nad Nisou a triumf domácího jezdce Tomáše Slavíka funguje už čtyři roky.

Jablonecký jezdec, dvojnásobný mistr světa, několikanásobný vítěz světové série a hlavní organizátor divácky atraktivního podniku JBC 4x Revelations zvítězil minulou sobotu i ve 4. ročníku a potvrdil tak zlatý hattrick z let 2013 až 2015. Zároveň si pojistil své letošní kralování ve světové sérii.

„Letos to bylo hodně těžké, po čtvrtfinále mě braly křeče, a proto jsem strašně rád, že se mi to doma v Jablonci povedlo znovu,“ pochvaloval si 29letý Tomáš Slavík po soubojích s nejlepšími světovými fourcrossaři a vítězství ve velkém finále.

Pro Slavíka je totiž závod na domácí trati v Dobré Vodě, která je mezi ridery považována jako jednu z nejtěžších a nejtechničtějších na světě, dvojnásobně náročný, protože je stavitelem trati a vůdčím členem pořadatelského štábu. Letos navíc měli lidé okolo JBC 4X Revelations spoustu starostí s přípravou areálu, protože strmou a náročnou trať plnou překážek a záludností ve čtvrtek málem vytopil vytrvalý liják a terénem se valily proudy vody.

„Museli jsme rušit tréninky a přesouvat časy, ale nakonec se nám to podařilo zvládnout a závod se odjel tak, jak měl,“ popsal Slavík. „Naštěstí mám okolo sebe výborné spolupracovníky, takže jsem se mohl v sobotu věnovat jen samotným závodům a bylo to znát.“

Přestože organizátoři oproti minulým letům trať hlavně v horní části výrazně upravili vzhledem k větší bezpečnosti bikerů, kterým snížili rychlost před obřími skoky, kvůli počasí byla i tak nesmírně obtížná.

„Paradoxně však letos poprvé nedošlo po pádech k žádnému vážnému zranění, z čehož jsem měl velkou radost. V minulých ročnících totiž musela zasahovat i helikoptéra záchranné služby,“ řekl Slavík.

Jablonecký fourcrossař v této sezoně po dlouhé době nebojuje s žádnými zdravotními problémy a je to vidět. Všechny dosavadní podniky Světového poháru vyhrál a je velmi blízko k celkovému triumfu. „Letos jsou moje zdraví i forma super, cítím se parádně, takže šance na konečné prvenství je před dalšími závody světové série veliká,“ potvrdil Tomáš Slavík.

Areál na Dobré Vodě stejně jako v předchozích ročnících zaplnily davy fanoušků. I v sobotu jich bylo opět téměř deset tisíc a jejich hlasivky hnaly fourcrossaře po celé trati. „Bylo opět skvělé, jsem moc rád, že si diváci v Jablonci vzali tenhle závod za svůj a chodí jich tolik. I kvůli nim budeme v tradici pořádání JBC 4x Revelations na Dobré Vodě pokračovat,“ těší se na příští pátý ročník prozatímní suverén světového fourcrossu Tomáš Slavík.Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze