Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co může být lepšího? raduje se z děčínské série výher Pomikálek

Tomáš Pomikálek z Děčína smečuje do koše v utkání s Ústím nad Labem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

30 2015
V Nymburce byl na výhry zvyklý, ale teď si basketbalový křídelník Tomáš Pomikálek musí připadat, jako by se před pár týdny ani nevrátil zpátky do Děčína. I Válečníci jsou letos jako stroje na vítězství, zatím jich posbírali dvanáct v řadě a přepsali svůj klubový rekord.

„Co lepšího může být než dvanáct výher v řadě? Možná třináct! Je to prostě super,“ užívá si vítězné období Pomikálek.

Za vším hledej dobrou partu, říká navrátilec. „Vyhovujeme si navzájem, každý si uvědomuje, kdo v čem je dobrý. A snažíme se na to tlačit,“ vysvětluje neobvykle dlouhou úspěšnou šňůru.

Sám se ještě potřebuje dostat do lepší formy. Přece jen, zápasová praxe mu po třech letech nepříliš velkého vytížení v kádru multišampiona chybí. „Musím říct, že mě hrozně baví zápasy. Ať to bylo, jak to bylo, v Nymburku jsem toho zase tolik neodehrál. Ale teď si to strašně užívám.“

A zároveň na sobě Pomikálek tvrdě maká. „Začal jsem víc chodit do posilovny, jsem z toho takový trochu bolavý. Ale myslím, že během chvilky si to sedne a bude to v pohodě. Je potřeba trochu té síly zase nabrat, aby to bylo všechno zpevněné. Ne že bych se cítil slabý, spíš jsem chtěl přibrat nějaké to kilo a být takový silovější,“ vysvětluje, proč chodí zvedat činky.

Kdy se dostane zase do top formy? „Doufám, že co nejdřív. Rozhodně tam jsou teď obrovské rezervy. A v čem nejvíc? To si nechám pro sebe, abych neradil soupeřům,“ cukají koutky Pomikálkovi.

Ač byl tři roky pryč a kádr Děčína se proměnil, lavičce dál šéfuje kouč Pavel Budínský.

„Některé jeho metody se za ty tři roky samozřejmě nezměnily, ale v jiných je to zase jiné. On má pořád něco nového, nepřeberné množství různých variant. Pořád je to pro nás obohacení, pořád je to takové živé. A pořád nás to udržuje ve střehu, je to prostě super,“ chválil trenéra po zatím posledním triumfu Děčína 84:69 nad Jindřichovým Hradcem.

Válečníci po něm mají skvostnou bilanci 12 výher - 1 porážka a suverénně vládnou NBL. Vzhledem k jejich formě a zvláštnímu systému, v němž mistr Nymburk odehraje jen 11 zápasů a jeden už prohrál, se Děčínu otevírá nebývalá šance: základní část NBL by mohl i ovládnout.

„Bylo by to hezké. Pro Nymburk se jedna porážka rovná v podstatě čtyřem, vzhledem k tomu, že se tabulka počítá na procenta. Takže teď je to tak, že mohou být už maličko nervózní. Kdyby totiž ještě jednou prohráli, už by to měli opravdu těžké, aby si udrželi domácí prostředí až do finále play-off. A pro nás by samozřejmě bylo super být první!“Najdete na iDNES.czmobilní verze