Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Liberecký smečař Kriško: Bez tří týdnů v roce jedu volejbal nonstop

Tomáš Kriško | foto: Ota Bartovský, MAFRA

8 2015
Jakmile vstoupil minulý pátek slovenský smečař Tomáš Kriško vstupními dveřmi do haly Dukly, hned si připomněl krásné chvíle, kdy zde volejbalisté jeho Liberce koncem dubna slavili po dvanácti letech titul pro mistra České republiky.

„Okamžitě jsem si na ty oslavy vzpomněl, to se nedá zapomenout. Těšil jsem se na lidi, kteří byli u toho, když jsme vyhráli titul a měl jsem z toho velmi dobrý pocit,“ přiznal 26letý a 202 centimetrů vysoký Tomáš Kriško, jenž bude bojovat za Liberec i v příští sezoně.

Jste v širší nominaci Slovenska na říjnové mistrovství Evropy, jaká je konkurence na post smečaře?
Momentálně je nás pět smečařů, jeden vypadne, bojuje se o čtyři místa.

Jak vidíte vaši pozici o účast na šampionátu?
Teď v zápasech v Liberci proti české reprezentaci to byla první zápasová zkouška, která mi, bohužel, moc nevyšla. Ale doufám, že se mi ještě podaří naladit se zase do formy, kterou jsem měl v Liberci, a o to místo na mistrovství Evropy zabojuju.

Kde se připravujete?
Máme kemp v Púchově, kde máme k dispozici veškeré zázemí.

Čekají vás Rusko, Srbsko a Finsko, jak vidíte šance na postup?
Budeme to mít těžké, Rusové a Srbové jsou top týmy světové kvality. Budeme se hlavně snažit porazit Finy a postoupit ze skupiny.

Nejste v přípravě Liberce na novou sezonu stejně jako český reprezentační nahrávač Janouch, vidíte v tom nějaký problém?
Vůbec ne. Tým zůstal úplně stejný a jak se vrátíme do starých kolejí, tak zase rychle naběhneme na náš rytmus a všechno bude OK.

Užil jste si vůbec dovolenou?
No, týden jsem byl v Chorvatsku a pak jsme měli ještě dva týdny volno. Pak jsem byl se slovenskou reprezentací na Evropských hrách v Baku, na závěrečném Final Four Světové ligy u nás a čtrnáct dní jsem stihl ještě i začátek kondiční přípravy v Liberci. Takže se dá říct, že bez těch tří týdnů jedu volejbal nonstop.Najdete na iDNES.czmobilní verze