Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tomáš Dvořák zaštítí mladé atlety

19 2006
Karlovy Vary - Do Karlových Varů se po víc než dvaceti letech vrací mistrovství republiky v atletice. Druhý víkend v měsíci září bude na zrekonstruovaném stadionu AC Start v Tuhnicích patřit žákovskému šampionátu. "Naposledy tu bylo v roce 1982 československé mistrovství dorostenek," vzpomíná jeden z organizátorů mítinku Jacek Přibáň, předseda Krajského atletického svazu.

Další atletické akce v regionu jsou ještě zaprášenějšího data. Před téměř čtyřiceti lety se na stadionu v Sokolově uskutečnilo památné utkání mezi nčeskými  reprezentanty a východním Německem. "Jaká to byla tehdy atletická velmoc, to snad ani nemusím připomínat," říká Přibáň.

Se získáním pořadatelství v Karlových Varech velké problémy nebyly. "Když jsme v Praze řekli, že chceme mistrovství u nás, všichni jásali. Karlovy Vary mají v atletice velkou tradici," připomíná.

Věří, že atletické kluby v regionu šampionát rozhýbe. "V roce 2009 chceme v Karlových Varech uspořádat mistrovství světa středoškoláků," připomíná.

Patronem světového šampionátu byl donedávna český reprezentant v desetiboji Tomáš Dvořák. Trojnásobný mistr světa a nejlepší atlet Evropy z roku 1999, který je dodnes držitelem druhého nejlepšího výkonu světových tabulek, zaštítí svým jménem i žákovské mistrovství v Karlových Varech. "Tomáše jsem oslovil na trenérském semináři," vysvětluje Přibáň. "Jen se krátce podíval do diáře a řekl, beru to."

Dvořák bude i vrchním ceremoniářem mítinku. "Chceme, aby dětem předávaly medaile osobnosti, které v atletice něco skutečně dokázaly," upozorňuje. A medaile, kterou vítězi pověsí na krk Tomáš Dvořák, se z krku jen tak nesundává. "Děti mají rády, když se jim tleská," ví Přibáň.

Do Karlových Varů se jich z celé republiky sjede téměř čtyři sta. "Chceme jim uspořádat příjemné mistrovství. Podle toho oblékneme rozhodčí i technickou četu," dodává.

Pro tři nejlepší v každé disciplíně mají pořadatelé připravenu odměnu. "Objeví se závodníci, kteří dokáží získat až čtyři medaile," slibuje Přibáň.

Na několik z nich mohou dosáhnout i regionální atleti. "Letošní výkonnost ale bohužel není taková, jako loni," připomíná Přibáň rekordní žně nadějného sprintera Václava Zicha, který na šedesátce, stopadesátce a třístovce loni vytvořil české rekordy. "Kluk proměnil téměř každý závod v nový rekord," zasnil se Přibáň.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze