Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Atleti v hale srovnali medailový rekord. Úžasné, říká šéftrenér Dvořák

Tomáš Dvořák | foto: ČAS/Aleš Gräf

6 2017
Bělehrad (Od našeho zpravodaje) - V Praze 2015 šest medailí, v Bělehradě 2017 rovnou sedm. To znamená srovnání historicky nejvyššího počtu halových medailí z Gentu 2000 a potvrzení, že česká atletika zažívá na kontinentální úrovni dobré časy. „Je to úžasné,“ pochvaloval si šéftrenér Tomáš Dvořák.

Netajil se tím, jak příjemné chvíle prožíval. „Jo! Dobrý. A bude to ještě lepší,“ říkal šéftrenér atletické výpravy Tomáš Dvořák - bývalý skvělý vícebojař se právě těšil z bronzu pro Adama Sebastiana Helceleta.

A měl dobrý odhad, neboť štafeta na 4x400 metrů ještě přidala další bronz, sedmou českou medaili z halového mistrovství Evropy.

„Jsem spokojený, ale moje spokojenost jde stranou. Důležitější jsou všichni lidé, kteří se na nás dívali,“ líčil po konci mistrovství v Srbsku.

Kdo z výpravy vás překvapil nejpříjemněji?
Jasně ten plešatej třicátník (Petr Svoboda). Za něj jsem moc rád. Je to odměna za to, čím si procházel v posledních letech, že vydržel. To se muselo odměnit.

A kromě Svobody máte dalších šest medailí.
Potěšili mě všichni, co tady předvedli minimálně to, s čim sem přijeli, nebo si dokonce odvážejí medaili na krku, což je případ Filipa Sasínka. Ve finále se nikdy neběží rychle a on z toho vytěžil svoji první velkou medaili, nesáhl si na ně ani jako mladý. Je to kluk, kterého to šťouchne kupředu.

Zvlášť vás těší medaile ze sedmiboje, že?
Adam splnil to, s čím odjížděl - tedy že si pověsí na krk medaili. Neudělal sice stejné body jako na mistrovství republiky, ale tohle je mistrovství Evropy. Tady to není stavěné na rekordy, Adam zazávodil velice dobře. Mně potěšil i Jirka Sýkora, protože sedmiboj dokončil. I jeho to nakopne. Navíc platí, že tohle je šampionát, ne všichni můžou mít medaili.

Fotogalerie

Evropská scéna už něco znamená?
Třeba Katka Hálová se ve svých letech (35) poprvé ukázala na mistrovství Evropy a vůbec neběžela špatně, ale je třeba si uvědomit, že tohle není jako na mistrovství republiky, kde se vezete, pak zatopíte pod kotlem a všem utečete. Tady to nefunguje.

Kromě těch, co se učí, tu jsou i medailisté. Třeba Tomáš Staněk v kouli zažil průlom.
Láďa Prášil je v kouli naše stálice, ale Tomáš tentokrát konečně prodal na správném místě to, co předvádí dva roky. Je to bejček.

Jak vnímáte první individuální halovou medaili pro Zuzanu Hejnovou?
Je to bezesporu dobře. Její trenér byl trochu smutný, ale ona ne. Zuzka udělala drobnou chybu, mohla tam být i rychleji, ale i tak platí, že její stříbro má hodnotu zlata pro léto. Je vidět, že jí změna v tréninku pomohla a věřím, že zůstane zdravá; pak to bude v létě zajímavé.

Když je řeč o letní sezoně, co pro ni obecně výsledky z haly naznačují?
To je samozřejmě hodně individuální. Pro spoustu lidí je vzpruha, když se jim zadaří, ale co si budeme povídat: ne každý se připravuje vyloženě na halovou sezonu. Pro řadu atletů je to prostě první vyvrcholení přípravy na léto, aspoň já to tak vždycky měl.

Specifický je v tomto směru šampion Pavel Maslák. Jeho trenér Dalibor Kupka už řekl, že by místo cesty na štafety na Bahamy měl v tréninku na léto udělat vše dle plánů...
To co nejdřív probereme. Štafeta je předběžně přihlášená a bude záležet na Pavlovi a Dálovi, jestli se s tím ztotožní. Bez něj to bude akorát pěkný výlet. Na druhou stranu nejsem sám, komu přijde, že je to jediná šance, jak se se štafetou dostat na mistrovství světa.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze