Reportáž skončila 23. 1. 2009 14:03

Tomáš Berdych - Stanislas Wawrinka

On-line z duelu 3. kola Australian Open

Berdych (20-ČR) - Wawrinka (15-Švýc.) 4:6, 6:1, 6:3, 6:4
Závěrečný míček z Wawrinkovy rakety byl příliš dlouhý. Berdych vyhrává za 197 minut. Ve čtvrtém kole se utká nejspíš s Rogerem Federerem, který vede 2:0 na sety nad Safinem. S Federerem ve stejné fázi turnaje vypadl český hráč v loňském roce.
6:4
KONEC. TOMÁŠ BERDYCH VYHRÁVÁ ČTVRTOU SADU 6:4 A POSTUPUJE DO OSMIFINÁLE.
  • Australian Open: Tomáš Berdych při podvečerním zápase

Australian Open: Tomáš Berdych při podvečerním zápase - Tomáš Berdych při podvečerním zápase na Australian Open. Ve třetím kole narazil na švýcarského soupeře Stanislase Wawrinku. / Autor: Reuters

30-15
Berdych je dva míče od postupu, Wawrinka znovu dává příliš dlouhý balón.
15-15
Eso, Švýcarovo deváté.
15-0
Wawrinka výměnu končí dlouhým míčem.
Set se hraje 42 minut, zápas už 3 hodiny, 11 minut. Wawrinka podává na udržení se v zápase.
Oba povzbuzující tábory se teď snaží překřičet. Jedna skupina volá Let´s go, Stan!, druhá povzbuzuje českého tenistu.
5:4
A je úspěšný. Vede 5:4 a pokusí se vzít soupeři servis.
40-30
Berdych je míček od zisku pátého gamu.
30-30
Další dlouhá výměna. Berdychův bekhend ale zamířil do sítě. Český hráč se ještě zlobí, nezdá se mu jeden z předchozích dopadů míčku z Wawrinkovy rakety.
30-15
Následně Wawrinka končí delší výměnu úderem za základní čáru.
40-30
První brejkbol v tomto setu. Pro českého tenistu!
30-30
Odvážně šel Berdych do returnu a ten byl nakonec vítězný. Šel krásně podél lajny.
15-30
Těsný aut z Berdychovy rakety.
15-15
Berdych začal osmý game lépe, ale vzápětí nevydržel pinkat. Zlobí se na sebe.
S turnajem se překvapivě už ve 3. kole loučí Ana Ivanovičová. Loňská finalistka vypadla s Ruskou Klejbanovovou 5:7, 7:6(5), 2:6.
4:3
Berdych zvrátil nepříznivé skóre 15-30 a game otáčí. Vede 4:3.
40-30
Opakovaný první servis posílá Wawrinka daleko do autu.
30-30
Hrozbu brejkbolu český hráč odvrátil přesným servisem.
15-30
Berdych se vydal na síť, ale soupeř ho výborně prohodil. V hledišti se stále častěji ozývají švýcarští fanoušci
15-15
Tentokrát chybuje Wawrinka.
0-15
Berdych si výborně naběhl na síť, ale zakončil úderem do autu.
3:3
Oba tenisté si zatím drží svá podání, nepustili soupeře k jedinému brejkbolu. Čeká se na chybu toho druhého.
30-40
Český hráč v tomto gamu ještě žije.
15-40
Berdych oplácí kraťasem těsně za síť. Následně ale hraje až příliš dlouhý míč.
0-30
Wawrinka vede 30-0. Poprvé zahrál vítězný míč přímo na čáru, poté zakončil po hře na síti.
Stanislas Wawrinka se na úvodním grandslamovém turnaji roku dostal nejdál před dvěma lety, do 3. kola, loni vypadl o kolo dřív. Berdych zde v posledních dvou letech pokaždé došel do 4. kola.
3:2
Esem končí český tenista pátou hru. Vede 3:2.
40-30
Berdych si pomohl servisem, bodem z podání je krůček od třetího gamu.
2-2
Wawrinka srovnává, Berdych ještě reklamuje aut z podání. Neúspěšně.
30-40
30-30
Zřejmě nejdelší výměnu zápasu končí Berdych bekhendem do autu.
30-15
Berdychův tvrdý a hlavně vítězný bekhendový return.
15-15
Wawrinka se pokusil o kraťas, ten ale zastavila páska.
2:1
Berdych si podržel v pohodě svůj servis, vede 2:1.
40-15
A další bod z podání.
  • Tomáš Berdych

Tomáš Berdych - Tomáš Berdych v utkání 3. kola Australian Open. Švýcarského soupeře Stanislase Wawrinku porazil 4:6, 6:1, 6:3, 6:4. / Autor: Reuters

30-15
Berdychovo osmé eso.
Ve šlágru night session vyhrál Roger Federer nad Maratem Safinem první set 6:3. Ruska Klejbanová pak nad Ivanovičovou vede 3:0 v rozhodující sadě.