Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chtěl jsem udělat změnu. Risk to není, říká Berdych o novém trenérovi

JAK MU TO PŮJDE? Tomáš Berdych najal nového trenéra, mladšího, než je on sám. Věří, že risk to není. | foto: AP

17 2014
Leckoho překvapil. Mluvil o tom, že chce angažovat zkušeného „superkouče“, místo toho je novým trenérem 29letého Tomáše Berdycha o rok mladší Dani Vallverdu, který pět let spolupracoval s Andym Murraym. „Ale risk to není,“ tvrdí sedmý tenista světa. „Vidím, jaké výsledky má za sebou.“

Berdych zároveň ukončil dlouholetou spolupráci s trenérem Tomášem Krupou a kondičním koučem Davidem Vydrou. 

„V první řadě bych chtěl poděkovat a vyzvednout dlouhodobou práci s nimi. Možná to zní v této chvíli, kdy se s nimi rozcházím, nepochopitelně, ale bylo to super. Strašně si vážím, čeho jsme spolu dokázali a dávám jim vysoký kredit. Strávili jsme spolu hodně sportovního života a dokázali strašně moc,“ řekl Berdych v rozhovoru s českými novináři.

Jak těžké od nich bylo odejít a proč byl třeba nový kouč?
Vzhledem k tomu, co jsme spolu dokázali, to nebylo jednoduché rozhodnutí. Udělal jsem to ale kvůli změně. Nejde o to, že by bylo něco špatně nebo dobře. Je to čistě otázka změny, kterou jsem chtěl udělat. To je celá podstata. V mém věku je potřeba něco udělat kvůli vývoji a posunu dál.

Daniel Vallverdu

Daniel Vallverdu

Není to risk? Vallverdu je mladší než vy a není to „superkouč“ se zkušenostmi z grandslamových titulů.
Není. Je třeba se podívat na důležité věci. Jak to funguje. A za člověka vždy mluví výsledky. Vidím, co má za sebou a jaký je člověk, znám ho z turnajů, a proto jsem po něm sáhl. Má výsledky s hráčem z top ten a to je pro mě určující.

Co si slibujete od Vallverdua?
Jiný pohled na tenis, jiného člověka a s tím přicházející změnu.

Jak rychlá byla dohoda?
Dělal jsem si analýzy, kdo přicházel v úvahu. Dani byl sympatický a vím, co přes svůj věk dokázal. Bylo to moje rozhodnutí a vážím si, že zareagoval velmi profesionálně a rychle. Byla to rychlá komunikace a jsem rád, že se to netáhlo.

Angažoval se v dohodě Ivan Lendl, bývalý trenér Murrayho?
Ne, neangažoval. Jsou přátelé, protože u Murrayho strávili dost společného času, ale komunikace byla mezi mnou a Danim. Ivan se do toho nezapojoval.

Na jak dlouho jste se dohodli s novým trenérem?
Domluvili jsme se, že detaily smlouvy nebudeme zveřejňovat. Jde o co nejlepší výkon, o to, aby nám to fungovalo. Chceme se koncentrovat na tenis.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze