Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Gasquet není tak silný psychicky, to může pomoci, uvědomuje si Berdych

ČESKÁ JEDNIČKA. Tomáš Berdych nastoupí v pátečním semifinále jako první, jeho soupeřem bude Richard Gasquet. | foto: Pavel Lebeda, Česká sportovní

12 2014
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Rád si přispí, v posledních dnech navíc bojoval s časovým posunem po přesunu z New Yorku. Jako „naschvál“ však Tomáš Berdych musí v pátek na kurt brzy. V půl jedenácté nastoupí v prvním utkání semifinále s Francií proti Richardu Gasquetovi. „Bylo mi jasné, kdo začne. Ani se nemuselo losovat,“ pousmál se Berdych.

Jak to?
Hned na začátku padlo, že ty zápasy sedmkrát začínal Radek, ale ve dvě odpoledne. Takže jsem hned hlásil, že když se začíná v 10:30, tak bylo jasné, kdo začne nyní. Člověk se musí snažit ten přípravný týden dát do denního rytmu. I kdybych hrál druhý zápas, tak to nemusí být tak pozdě a celý den by byl posunutý na dřív. Chodil jsme spíš ráno trénovat, abych si zvyknul, není to až tak drasticky brzký čas, vstávat kolem sedmé není hrozné.

Před odletem do Paříže jste mluvil o spánkovém deficitu, už je to lepší?
Jde o to si zvyknout a přehodit si časový posun. Nechybí spánek, spím počet hodin, co potřebuju. Jen když člověk vstává, tak se necítí, jak by si představoval. 

Co jsou silné a slabé stránky Gasqueta?
Bekhend je jeho obrovská zbraň, otvírá si dvorec, po lajně to hraje taky dobře. A slabiny? Držet ho přes forhend a dostat do pohybu, nevyžívá se v tom, když lítá zprava doleva.

Může hrát ve váš prospěch, že Gasquet není až tak odolný psychicky?
Může. Není to věc, na kterou bych spoléhal, ale člověk si to uvědomí, proběhne mu to hlavou a ty ostatní věci na to napasuje, aby byl schopen vědět, co a jak. Člověk hledá věci, které ho pozitivně můžou hnát dopředu.

Jak vám vyhovuje bouřlivá atmosféra, která se dá na kurtu proti Gasquetovi očekávat?
I na turnaji s domácím hráčem je cítit, že je tu hodně specifická. Oni si to užívají, ženou je dopředu. Teď to bude ve stejném duchu, ale násobně větší. Zažili jsme něco takového už v Argentině. Není to jednoduché, ale dá se to zvládnout.Najdete na iDNES.czmobilní verze