Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kraťasy? Nic překvapivého, řekl Berdych po zápase se Štěpánkem

27 2015
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Pro české fanoušky to byla nevšední událost. Dva čeští tenisté a daviscupoví tahouni se střetli na Roland Garros. Tomáš Berdych však po vítězství nad Radkem Štěpánkem o nějaké výjimečnosti nemluvil: "Když vstoupím na kurt, je mi jedno, kdo proti mně stojí."

Odpolední slunce žhnulo. Bitva na pařížském kurtu číslo 1 dostávala grády. Protřelý rutinér Štěpánek ve druhém setu notně trápil favorita Berdycha.

„Dobrý nadhoz. Příští míč. Skvělý sprint. Pojď!“ hecoval svého svěřence tlumeným hlasem v angličtině kouč Dani Vallverdu.

Bylo na něm znát napětí. Nasazená čtyřka však nelehkou prověrku zvládla, třebaže druhou sadu ztratila. A na turnaji se dál šplhá k vrcholu.

Berdych vyhrál 10. partii proti českému sokovi za sebou. Naposledy ho přemohl Robin Vik před devíti lety v Dubaji.

Zdálo se vám utkání psychicky náročnější než ostatní mače?
Nevím, proč by mělo být náročnější. Měl jsem těžkého soupeře, hrál jsem těžký zápas. A mně se ho podařilo zvládnout od začátku do konce. To je nejdůležitější. Je určitě fajn vidět Radka zpátky v takovéhle formě. Přeju mu, aby vydržel zdravý.

Fotogalerie

Nebylo těžké soustředit se na jeho změny tempa?
Já si nemyslím, že to je v hlavě. Jde akorát o to, jaký je to rytmus a s čím do toho člověk musí jít. Myslím, že jsou zápasy, které jsou mentálně náročnější. Když člověk hraje proti celému stadionu plnému lidí, to jsou těžší situace.

Právě taková zkouška vás čeká ve 3. kole, kde narazíte na Francouze Pairea. Už jste válčil s Francouzi na Roland Garros. Jak obtížné to bude?
Nemyslím si, že to bude nějaký problém. Zkušeností už mám dost. Takových zápasů jsem odehrál spoustu, nevidím v tom problém.

Překvapilo vás, že s Pairem prohrál nasazený Ital Fognini?
U něj může zápas dopadnout jakkoli. Každý jeho výsledek může vypadat překvapivě. On už takový je. Ten druhý borec každopádně musel hrát dobře a to je důležité. Na to se musím nachystat.

Jak se vám zápolilo se Štěpánkovými stopbaly?
To není nic překvapivého. To je věc, která ho zdobí. Používá je a dělá díky nim spoustu bodů. Nad rámec bylo, jak mu dneska neskutečně vycházely. Ke konci se mi ale podařilo hrát trochu rychleji a víc mu brát čas. Pak se k nim tolik nedostával. A když ano, pak ve složitější pozici.

Na kurtu jste si navzájem přiznávali těsné míče. Ovlivnilo vás, že proti vám stál právě Radek?
Nemyslím si, že je potřeba dělat si naschvály. Já se takovým způsobem nechovám a nevím, proč bych to měnil, ať už hraju s Radkem, Petrem nebo Pavlem. Tohle nehrálo roli. Bral jsem to jako běžný zápas.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze