Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šance tenistů na udržení v Davis Cupu vzrostla, v baráži pomůže Berdych

Tomáš Berdych na turnaji v Římě | foto: AP

23 2015
Dobrá zpráva pro české tenisové fanoušky. V zářijové baráži o udržení Světové skupiny Davis Cupu nastoupí za český výběr i Tomáš Berdych. Nynější světová čtyřka vynechala 1. kolo s Austrálií a Česko bez tradiční jedničky prohrálo.

„Byli jsme v Miami s mou ženou Petrou na večeři s Berďou a jeho Ester, kde jsme dořešili start v baráži v Davis Cupu,“ řekl iDNES.cz Miroslav Černošek, majitel agentury Česká sportovní, která má české zápasy Davis Cupu na starosti.

Berdych patří v Davis Cupu k nejpoctivějším reprezentantům z hráčů elitní desítky. Po druhém triumfu v roce 2013 však manažeru Černoškovi přiznal, že už by v dalším roce nehrál. Těžko hledal další motivaci.

Nechal se však ještě přesvědčit k účasti v 1. kole v ročníku 2014 s Nizozemskem a v září nastoupil i do atraktivního semifinále na Roland Garros.

Letos se však počátkem roku rozhodl opět soustředit na osobní cíle a Davis Cup, který se tentokrát konal v nevýhodném termínu před velkými turnaji v Indian Wells a v Miami, vynechal.

„Skončit v neděli v hale v Ostravě a ve čtvrtek hrát 1. kolo na turnaji v Indian Wells v poušti, to je hodně nestandardní,“ pochopil i Černošek.

Čeští tenisté zatím neví, s kým se v baráži hrané 18. až 20. září utkají. Složení zápasů se určí až po červencovém losování.

Po vleklém zranění se nedávno na kurty vrátil Radek Štěpánek, nyní už je zřejmé, že pomůže i Berdych. Tým by tedy přesně po roce mohl nastoupit v sestavě, v níž došel ke dvěma titulům.

Šance na udržení by pak byla velmi nadějná.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze