Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


To v golfu ještě nebylo, bratři Molinariové útočí na turnajový titul

Francesco Molinari, první kolo PGA Championship 2010. | foto: AP

28 2010
Samozřejmě, že jde hlavně o Ryder Cup, ale třetí kolo Johnnie Walker Championship žilo jiným tématem než tím, kdo se nominuje do evropského týmu. Na prvním a druhém místě jsou po druhém kole bratři. Ve finálovém kole vytvoří Francesco a Edoardo Molinariové společně poslední flight. A to svět golfu dosud nezažil.

A oba by zároveň mohli za měsíc reprezentovat tým starého kontinentu v prestižním zápase proti USA. Francesco si již nominaci vybojoval, jeho sourozenec má velkou naději na divokou kartu kapitána. Nebo snad Colin Montgomerie opomene, že bratři pro Itálii loni získali Světový pohár?

Ta otázka musela padnout a Montgomerie dal předpokládanou odpověď: "Samozřejmě se nemohu dívat jen na to, kdo jak hraje, ale také na to, kdo s kým by jak mohl hrát." Nasazení obou Molinariů do čtyřhry se nabízí jako nejčistší varianta.

Francesco dnes v Gleneagles zahrál 68 ran a dostal se do vedení s průběžným skóre deset ran pod par. Poskočil vpřed o šest míst a dostal se i před bratra, s nímž byl po polovině turnaje na stejné úrovni.

Edoardo Molinari, Scottish Open, 4. kolo

Edoardo Molinari, Scottish Open, 4. kolo

Edoardo zapsal v sobotu dvě bogey, o jedno víc než bratr, a tak je druhý s odstupem jednoho úderu. Projevil dostatek sebedůvěry, když řekl: "Kdybych nebyl vybrán, bylo by někde něco špatně. Známe s bratrem navzájem svou hru natolik, že jsme jen těžko k poražení."

Úžasné finále

Z dalších vážných uchazečů o rydercupovou nominaci je na tom dobře Angličan Simon Dyson. Dnes sice zapsal pouze 70 ran, ale zůstává třetí s odstupem dvou úderů na lídra.

Nedělní finále bude velkým představením nejen proto, že Molinariové by mohli být podezříváni z "týmové režie". Na dohled solidním finančním a bodovým ziskům se totiž drží i další.

Miguel Ángel Jiménez, jenž obhajuje poslední jisté místo v nominačním evropském žebříčku, se s bilancí -7 dělí o osmou pozici v průběžném pořadí. Naopak "zmrtvýchvstání" se čeká od Petera Hansona.

Simon Dyson, čtvrté kolo Czech Open 2010.

Simon Dyson, čtvrté kolo Czech Open 2010.

Vítěz Czech Open, jenž se tímto výsledkem minulou neděli dostal v nominačním žebříčku na místo, zaručující Ryder Cup, sobotu pokazil. Výkon 75 ran (+3) ho srazil na celkové skóre -3 a na dělenou dvaatřicátou pozici.

Skotský links uvidí v neděli finále plné nervů. Montgomerie, jenž může dění v klidu sledovat, neboť neprošel cutem, to potvrdil: "Ať se stane cokoli, čekají nás úžasné věci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze