Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


To už v golfu dlouho nebylo: Čejka vede turnaj!

Alex Čejka, druhé kolo Turning Stone Resort Championship 2010. | foto: AP

7 2010
Byl to slavný okamžik Alexe Čejky, když loni na The Players Championship vkráčel do posledního kola po boku Tigera Woodse v roli vedoucího hráče velkého turnaje. Jenže finále pokazil a na zámořské vítězství dál čeká. Že by nadešla ta chvíle?

Třeba, i když je k tomu ještě daleko, Turning Stone Resort Championship je teprve v polovině. Čejka však zase jednou vede, a sice s průběžným skóre deset ran pod par o jednu ránu před Američanem Chrisem Tidlandem a Jihoafričanem Rorym Sabbatinim (na snímcích v opačném pořadí).

Rory Sabbatini, druhé kolo Turning Stone Resort Championship 2010.Chris Tidland, druhé kolo Turning Stone Resort Championship 2010.

Jsou před námi ještě dvě kola a může se stát leccos, ale hraju opravdu dobře," uvedl mariánskolázeňský rodák. "Dneska to v tom větru bylo zrádné, ale já jsem se v něm udržel," doplnil na tému povětrnostních podmínek.

Skoro se ještě nechce vypočítávat všechny ty věci, jež by německému golfistovi českého původu případné prvenství vyneslo. Přestože je turnaj ve Veroně ve státe New York taková ta druhá kategorie, dotace čtyři miliony dolarů zase tak malá není. Vítězi každopádně přinese 720 tisíc.

Pak jsou tu body do FedEx Cupu. Rozděluje se jich tady 250, tedy polovina klasické porce, jenž zase: Čejku by jeho premiérový triumf na PGA Tour vynesl na padesáté místo v průběžném bodování okruhu. A odpadly by starosti se startem v play-off, nebo minimálně v prvním turnaji ze čtyř, které ho tvoří.

Také hrací karty na plnou příští sezonu by byla v kapse a s tím spojené různé hráčské výhody pro přihlašování do turnajů.

K tomu všemu Čejkovi zbývá zahrát ještě dvě solidní kola. A to je moc práce. Až dosud si vedl skvěle, ačkoli v pátek zahrál dvě bogey, což se mu den předtím nestalo. Ještě na sedmé jamce byl na bilanci +1, ale druhá devítka hřiště Atunyote Golf Clubu mu svědčí. V obou kolech na ní zahrál kvarteto biride.

Autor:


Témata: Turnaje
Najdete na iDNES.czmobilní verze