Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tiumen válel, tak o něj Váňa junior asi přijde. Tak pojedu na jiném koni, tvrdí

Josef Váňa a Tiumen - VÍTĚZNÝ KŮŇ A ŽOKEJ. Josef Váňa promlouvá k Tiumenovi, s nímž ovládl 119. ročník Velké pardubické. | foto: MF DNES

30 2010
Devítiletý hnědý valach Tiumen se poprvé od svého triumfu v loňské Velké pardubické objevil na dráze. A při své letošní premiéře, kterou absolvoval při Slovenském dnu na Dostihovém závodišti v Pardubicích, si s žokejem Josefem Váňou mladším nevedl špatně.

V Ceně Asociace hotelů a restaurací České republiky, steeplechase cross country na 5200 metrů, skončil druhý za Mastmanem.

"Mile mě překvapil. Nečekal jsem, že půjde až tak dobře. Jsem nadmíru spokojen," pronesl žokej Josef Váňa mladší, jenž v sedle Tiumena vystřídal svého otce.

Přitom původně chtěl Váňa Tiumena nechat jen tak proběhnout. "Jen jsme chtěli, aby se dostal do nějaké formy a trochu se proběhl. A aby zjistil, že už není ve výběhu, ale že se musí také makat a závodit," nastínil jezdec taktiku pro sobotní závod.

Kůň však jeho přání několikanásobně překonal. V dostihu šel do ruky, a i když měl chvíli krizi, tak po tom, co si odpočinul, dokázal výborně zabrat. "Porazil ho dobrý kůň, takže já jsem spokojený s výsledkem," konstatoval Váňa mladší.

Podle něj se dlouhá pauza projevila především na oné zmiňované krizi. Takovou prý ve Velké pardubické neměl.

Před Velkou už tedy zbývá vyřešit jen to, kdo na Tiumena začátkem října usedne. "Otec mi po kvalifikaci říkal, že Welldancer asi nepůjde do Velké pardubické. Takže jestli na Tiumena přesedlá, tak ať přesedlá. Tak pojedu jiného koně. Nedá se nic dělat," pokrčil rameny Váňa mladší, na něhož by zůstal Juventus nebo Del Sole.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze