Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Titul z Versailles všem vyfoukl v dramatickém finiši velezkušený Jiménez

Miguel Ángel Jiménez vítězstvím ve Versailles zvýšil své šance na Ryder Cup | foto: AP

4 2010
O vítězi jednoho z nejlépe dotovaných turnajů European Tour rozhodlo až play-off. Zkušený Španěl Miguel Ángel Jiménez porazil v dramatickém závěru svého krajana Alejandra Cañizarese a Itala Francesca Molinariho.

Velmi zamotaný finiš nabídl turnaj Open de France poblíž Versailles. Na prvním místě se během neděle vyměnilo hned několik hráčů - Alejandro Cañizares, Francesco Molinari a Miguel Ángel Jiménez.

Před poslední jamkou se zdálo, že si zkušený Jiménez kráčí pro výhru a za chvíli si zapálí vítězný doutník. Po pěti birdie na druhé devítce však přišel kolaps - double bogey na osmnáctce.

Kvůli tomu dostal šanci lídr po třetím kole Cañizares a Molinari, kteří šli s Jiménezem do rozstřelu.

Vítěz Open de France Miguel Ángel Jiménez

Vítěz Open de France Miguel Ángel Jiménez

Jako první ztratil šance na titul Cañizares. Svůj míček utopil hned dvakrát - poprvé z týčka, podruhé po dropování. Jak Jimenéz, tak Molinari se příliš přesnými ranami taky neblýskli, navštívili však jen písečné bunkery. Molinari skvěle zapatoval svou pátou ránou, čímž vytvořil tlak na Jiméneze, jenž se chystal na svůj čtvrtý úder. I on však předvedl krásný putt a vítězný doutník si nakonec mohl zapálit.

Jiménez si výhrou hodně pomohl. Získal šek na půl milionu eur, ale hlavně poskočil v žebříčku pro Ryder Cup ze 17. na páté místo. A to mu dává reálnou šanci, že se v říjnu na velšském Celtic Manoru ukáže jako člen evropského týmu, aniž by potřeboval divokou kartu od kapitána Colina Montgomerieho.

Trofej Open de France, kterou si letos odnesl Miguel Áángel Jiménez

Trofej Open de France, kterou si letos odnesl Miguel Ángel Jiménez

Šestačtyřicetiletému Jiménezovi se v pokročilejším věku daří. Deset ze svých sedmnácti triumfů na European Tour získal populární Španěl, jenž například projektoval hřiště v Čeladné, až po čtyřicítce, což je rekord tour. Navíc nedělním triumfem se stal osmým nejstarším vítězem na nejprestižnější evropské golfové sérii.

Alejandro Canizares, Open de France, 3. kolo

Alejandro Cañizares nedokázal udržet vedení po třetím kole

Cañizares, jenž na European Tour vyhrál před čtyřmi v Rusku svůj jediný turnaj, se může utěšovat aspoň tím, že si díky výkonu u Versailles zahraje British Open.

Rory McIlroy, BMW Championship

Rory McIlroy skončil čtvrtý

Jen o ránu za triem skončil během turnaje nevýrazný Rory McIlroy. Jednadvacetiletý mladík ze Severního Irska ve finále zahrál nejlepší výkon dne - 66 ran. "Můžu si z toho vzít hodně. Švihal jsem skvěle a vytvářel si hodně šancí na skórování. Už se nemůžu dočkat, až začne Open," vzhlíží k St. Andrews, kde se příští týden odehraje třetí a nejstarší major sezony - British Open.

Open de France - konečné pořadí

(dotace 3 mil. eur)

1. Jiménez (Šp.) 273 (71+69+66+67), 2. Molinari (It.) 273 (69+69+68+67) a Canizares (Šp.) 273 (66+66+73+68), 4. McIlroy (Sev.Ir.) 274 (68+71+69+66), 5. Willett (Angl.) 276 (72+67+69+68).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze