Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Titul v národní házené zamířil do Brna

Jaroslav Horák (v červeném) přispěl k rozhodujícímu vítězství 18:8 šesti góly. | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

22 2009
Vědí, jaké je být poraženým finalistou, vědí, jaké je být bronzový i jaké to je být postupujícím do nejvyšší soutěže. A od soboty už znají i slastný pocit vítěze první ligy. Házenkáři 1. NH Brno doma deklasovali Plzeň-Újezd ve druhém finále 18:8, a kapitán a hrající trenér Zdeněk Filípek tak mohl jako první zvednout nad hlavu pohár pro ty nejlepší.

"Je to skvělý pocit. A oslava bude velká," jásal nejzkušenější člen týmu, 44letý Filípek, který už za svou kariéru několik titulů zažil. S Brnem však první. "A pro všechny ostatní je taky první." Klub 1. NH vznikl před pěti lety a vydal se strmou cestou.

Ihned postoupil mezi elitu, pak vybojoval bronz. Zlaté ambice už měl ale tři roky. "Tehdy jsme vzali kluky i z nižších soutěží, poskládali jsme to tak, že tehdy jim bylo kolem dvaceti let. Teď jsou na vrcholu a ještě dva tři roky by na něm měli vydržet. Takže vyhrát budeme chtít i příští rok," nastínil cestu klubu Filípek.

O tom, že složil výborný tým, už není třeba pochybovat. Herní kvalitu už prokazoval více sezon. Chyběla však disciplína a nějaké zkušenosti.

Tým většinou doplatil na absence vyloučených hráčů, některým ujížděly nervy v klíčových okamžicích. Jenže v sobotu se na hřišti pohybovalo kvalitní a hlavně sebevědomé mužstvo, které Plzeň doslova převálcovalo.

Naposledy se hosté drželi na rozdíl aspoň jednoho gólu, když to bylo 5:4. Pak už náskok domácích jen narůstal a činil se především Jaroslav Horák, který dal šest branek. "Chtěli jsme rozhodnout už dnes. V neděli ve třetím zápase už by se mohlo stát cokoli," konstatoval Filípek.

"Nám se povedlo je v prvním poločase uspat takovou pomalejší házenou a do druhé půle jsme zrychlili nahrávky, začali jsme hrát hodně ofenzivně a oni to nedokázali zachytit," popisoval vývoj utkání, které se už změnilo za povzbuzování 250 fanoušků v exhibici.

Útulný řečkovický areál se tak konečně dočkal. Do kompletně zrekonstruovaného zázemí už od soboty patří i nejcennější trofej.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze