Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


O titul evropské rally soupeří dva závodníci, Kajetanowicz a Breen

Jan Kopecký se svojí fabií. Archivní snímek. | foto: Škoda Motorsport

26 2015
Polák Kajetan Kajetanowicz, nebo Ir Craig Breen? Jeden z těchto jezdců letos zřejmě převezme korunu pro krále evropské rally po jezdcích Škody Motorsport. Ti získali titul v předchozích třech sezonách v pořadí Juho Hänninen, Jan Kopecký a Esapekka Lappi, ale letošní ročník vynechávají.

Po šesti podnicích z deseti je rozdíl na čele minimální. Kajetanowicz vede o pouhých pět bodů před Breenem. Ovšem bez šance nejsou ani třetí Rus s běloruskou licencí Alexej Lukjaňuk a čtvrtý Francouz Robert Consani.

Do celkových výsledků se započítává sedm nejlepších. Hodně napoví už nadcházející Barum rally, protože elitní kvarteto na Zlínsku závodí.

„Sice vedeme, ale nic není jasné. Ještě nás čeká spousta práce,“ uvědomuje si Kajetanowicz, že souboj o titul může trvat až do posledního dílu ve Švýcarsku. Na Barumku se připravoval na polské straně Těšínska. Polák letos čtyřikrát skončil na stupních vítězů. Vyhrál v Rakousku, třikrát dojel druhý. Naopak Breen vyhrál třikrát (Lotyšsko, Irsko, Azory), jenže zároveň třikrát nedojel. Kdo bude lepší ve Zlíně?

„Čeká nás těžký závod, protože konkurenci zvýrazní domácí Češi. Budou hodně rychlí, k tomu závod velmi dobře znají,“ uvědomuje si Kajetanowicz. „Věřím, že za úspěchem nás požene spousta polských vlajek,“ dodal.Najdete na iDNES.czmobilní verze