Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tisk velebí Schumachera

9 2000
P r a h a , S y d n e y - Euforie zachvátila Itálii po vítězství německého pilota Michaela Schumachera ve voze Ferrari v šampionátu formule jedna. Podle italského listu Gazzetta dello Sport ukončil německý jezdec po noc, která trvala 21 let. Prestižní deník formuli 1 věnoval úvodních jedenáct stran, zatímco výhra fotbalistů nad Rumunskem 3:0 ve světové kvalifikaci je zmíněn až na straně 17. "Naposledy jsme zažili podobný svátek v roce 1982, když se mistry světa stali naši fotbalisté. Jsme pyšní na Ferrari a Michaela Schumachera. Osmý říjen 2000 nebude nikdy zapomenut," napsala Gazzetta.

"Od roku 1995 jsem byl pevně přesvědčen, že získám třetí titul. Teď ho mám, ale moji další motivaci to nijak nesnižuje - cítím se ještě silnější než doposud," řekl staronový šampion listu Tuttosport.

"Schumi pobláznil celou Itálii. Je nejlepší. Sen se nám konečně splnil," hlásá Gazzetta dello Sport. Připomíná však, že triumf Ferrari je také úspěchem prezidenta týmu Luky di Montezemola, jenž si zisk titulu vytkl jako životní cíl.

"Je mi ctí stát v čele dokonalého týmu a spolupracovat s tak excelentním jezdcem, jakým je Michael Schumacher," rozplýval se šéf stáuje Jean Todt.

Podle La Repubbliky se Italové konečně zbavili noční můry jménem Ferrari. "Konečně nám spadl kámen ze srdce. Ferrari se zmítalo v krizích, ale díky postupným proměnám aut, motorů, jezdců, prezidentů, techniků, mechaniků i fanoušků získalo titul, na kterém Italům tak záleží," napsal list. "Bez tohoto titulu bychom se cítili nadále ztraceni."

V Německu si tisk všímá především zbožňované osobnosti Michaela Schumachera a jeho třetí titul mistra světa oslavuje emotivně laděnými titulky. "Jsi nejlepší jezdec všech dob!" skví se velkými písmeny na titulní straně nejprodávanějšího deníku Bild. Na velké fotografii se objímá Schumacher se svou ženou Corinnou.

"Bravo Schumi, jsi nesmrtelný," pokračuje ve familiérním tónu Bild. "Michael Schumacher, nejrychlejší a bezkonkurenční šampión, je teď oprávněn ohrnout nos nad každým, kdo jemu a Ferrari nedůvěřoval," napsal konzervativní Die Welt a pokračoval: "Tvrdá práce a sebeobětování mu přinesly konečně ovoce."

Také Frankfurter Allgemeine Zeitung nemohl německého hrdinu vynachválit. "Dokonale rozumí svému řemeslu. Překvapuje svět nejen svým brilantním řidičským uměním, ale je schopen také precizně tlumočit mechanikům a inženýrům, co jeho vůz potřebuje," konstatuje list.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze