Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tisíce lidí proseděly hodiny v autech, vstupné na Ryder Cup se vracet nebude

Netypické nedělní ráno pro restaurace v Newportu - fanoušci Ryder Cupu zde uvízli. | foto: Josef Káninský

3 2010
Newport (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Newportské hospody takový nápor v neděli ráno ještě nezažily. Kdo neměl otevřeno, prodělal. Návštěvníky Ryder Cupu, kteří hodlali využít kyvadlové dopravy mezi resortem Celtic Manor a městským vlakovým nádražím, zadržela hned na improvizovaném terminálu informace, že se nehraje.

Až se zmírněním deště otevřeli pořadatelé brány a dali vědět na sběrné terminály, že diváci smějí do areálu. Dnes se přece jen hrát bude, avšak pouze nedokončené čtyřhry. Program se protáhne až do pondělí.

Fanoušci čekají na nádraží v Newportu na autobus do dějiště Ryder Cupu.

Fanoušci čekají na nádraží v Newportu na autobus do dějiště Ryder Cupu.

Velšská média omílala zprávu o odloženém začátku třetího hracího dne stále dokola, takže kdo zůstal doma či v hotelu a počkal si na další info, byl vítěz. "Jsme připraveni vyrazit, chybí nám jen otevřený bar," smál se jeden ze skupinky italských turistů v hotelové lobby.

To co oni, dost dobře nemohli udělat návštěvníci ze vzdálenějších míst Velké Británie, jimž cesta trvá několik hodin. Dorazili do města brzy ráno a hlavně z nich se rekrutovali hosté restauračních zařízení bývalého přístavního města.

Tady už se pivo proti zvyklostem točilo. "Co naděláme, my Britové jsme na nějakou tu kapku zvyklí," krčil ramen Peter z Readingu. Spolu s dalšími si užíval komfortu - okny a výlohami vyhlíželi hosté ze sucha ven na déšť.

Nádraží v Newportu a fanoušci Ryder Cupu.

Nádraží v Newportu a fanoušci Ryder Cupu.

Kdo zvolili za dopravní prostředek automobil, měl to horší.

Sběrná parkoviště jsou vzdálená zhruba patnáct kilometrů od dějiště golfového utkání mezi Evropou a USA. Cesta k tomu východnímu u obce Llanwern od dálnice M4 vede místní rychlostní komunikací s omezeným provozem. Doprava je regulována částečně v protisměru a řidiči zdolávají i několik semaforů. O zácpy není nouze.

Kyvadlové autobusy jsou sice k dispozici i tady, ale ráno stály. Majitelé automobilů byli vyzýváni, aby zůstali ve svých vozech. Možnost občerstvit se je tady oproti Celtic Manor minimální, ale střecha auta aspoň znamená sucho.

Blátivý Celtic Manor, dějiště Ryder Cupu 2010.

Blátivý Celtic Manor, dějiště Ryder Cupu 2010.

"Organizace Ryder Cup Europe by ráda poděkovala všem divákům za trpělivost a porozumění v situaci, jaká nastala dnes ráno. Zvláštní poděkování patří těm, kteří zůstali ve vozech na parkovištích," stojí v oficiálním prohlášení.

Majitelé vstupenek na páteční program, z něhož nebyla odehrána ani polovina, nedostali ze svého vstupného zpět ani libru. To platí i pro držitele těch nedělních, které však alespoň zůstanou v platnosti pro pondělní program, kdy se budou podle nového plánu hrát odložené singly.

Blátivý Celtic Manor, dějiště Ryder Cupu 2010.

Blátivý Celtic Manor, dějiště Ryder Cupu 2010.

Samostatné vstupné na finálový den činilo 130 liber (asi 3 660 korun). Prodávaly se také vícedenní balíčky s odstupňovanými cenami, nejdražší šestidenní, zahrnující i tréninkové dny, stál 430 liber (12 100 korun).Květákové pečené placičky
Květákové pečené placičky

Zdravá dobrota na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze