Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zvažuju bojkot, hrozil Tiňkov. Nakonec jeho tým na Vueltě pokračuje

Tým Tinkoff-Saxo | foto: Reuters

3 2015
Vypadalo to vážně, protože slova Olega Tiňkova, jakkoliv mnohdy neuvěřitelná a vyhrocená, měla tentokrát sílu. Ruský miliardář a majitel cyklistické stáje Tinkoff-Saxo pohrozil pořadatelům Vuelty, že z jejich závodu odstoupí, protože podruhé během pár dnů doprovodná motorka smetla jeho závodníka. Tým se nakonec rozhodl pokračovat a Polák Majka si asi oddechl - jinak by se totiž musel vzdát průběžného 4. místa.

Ruská stáj nastoupila do 12. etapy až poté, co dostala ujištění o tom, že se zlepší bezpečnost závodníků. Nejdřív totiž po kolizi s neutrální mechanickou motorkou skončil na zemi a v bolestech Peter Sagan a nakonec pochroumaný ze Španělska odjel, ve středeční etapě zase došlo ke karambolu Portugalce Paulinha a ani on už v závodě nepokračuje. Na památku má jen 17 stehů.

Španělská televizní stanice TVE, která produkuje televizní přenosy, se Paulinhovi i týmu omluvila, ale tvrdila, že ke kolizi došlo náhodou.

„Neakceptovatelné chování televizní motorky,“ soptil tým a jeho majitel přes Twitter vzkázal: „Zvažuju stažení týmu z Vuelty, bojkotovat ASO. Neplatí nám žádné peníze a ještě poškozuje naše závodníky.“

Sportovní ředitelé týmu měli před startem 12. etapy v Andoře mítink s ředitelem závodu, komisaři UCI a zástupci televize a předali jim seznam požadavků, bez jejichž splnění by v závodě nepokračovali.

Direktor Vuelty Guillen pak v rádiovém okruhu závodu vyzval všechny, že bezpečnost závodníků je na prvním místě a že při získávání záběrů se nesmí dostat do žádného nebezpečí a že se navyšuje minimální vzdálenost mezi jezdcem a motorovým vozidlem z pěti na deset metrů. Pořadatelé současně slíbili, že prověří všechny šoféry v závodě, jejich řidičáky, kvalifikaci a zkušenosti, aby ti všichni mohli bezpečně vykonávat svou práci.

“Vedení Tinkoff-Saxo věří, že tato úvodní opatření jsou známkou navýšení bezpečnosti jezdců, a jedině je jejich splnění přimělo tým v závodě pokračovat,“ napsala stáj ve svém prohlášení a zopakovala hrozbu odstoupení, pokud by se měl podobný incident opakovat.

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze