Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tiger Woods se před Open trápil jak v Americe, tak v Irsku

Na Tigera Woodse a další známá jména profesionálního golfu se na hřiště poblíž Limericku v prvním kole přišlo podívat rekordních 40 tisíc diváků. | foto: AP

6 2010
Světová jednička si pochvaluje zlepšení v přesnosti odpalů, čísla však nijak oslnivá nemá. Herní pohodu nepředvedl jak na AT&T National, tak i během prvního dne charitativního turnaje v Irsku.

Není moc věcí, které mohou Tigera Woodse před British Open těšit. AT&T National byl jeho poslední ostrou turnajovou přípravou. A rozhodně nezářil. Před začátkem hovořil o tom, že se dostává do normálu a že turnaj, který dříve hostil a na kterém obhajoval prvenství, hodlá vyhrát.

Tiger Woods, AT&T National, 4. kolo

Tiger Woods, AT&T National, 4. kolo

Výsledkem je, že poprvé v tomto tisíciletí se v ani jednom ze čtyř kol na turnaji PGA Tour nedostal pod par hřiště. Stalo se mu to počtvrté v kariéře, naposled v roce 1999 na Arnold Palmer Invitational. Na majorech pak v roce 2007 na Masters, kde ale na náročném hřišti v Augustě skončil na druhé příčce. Na AT&T National se dělil o 46. místo.

Woods trochu překvapivě po turnaji hovořil, že je spokojen s přesností svých odpalů. "S driverem mi to šlo skvěle. Cítil jsem se, jako bych mohl odpalovat rovně celý týden," řekl po finálovém kole Woods.

Tiger Woods, týčko, míček

Tiger Woods se připravuje k odpalu z týčka

Při pohledu do čísel se však zdá, že si Woods sám sobě nalhává. Z týčka letos zasáhl pouze každou druhou fairway, což ve statistikách znamená až 149. místo mezi 189 hráči, kteří letos na PGA Tour nastoupili.

A na hřišti Aronimink měl průměr 57,1 procenta, tudíž číslo takřka shodné s letošním průměrem 57,82 procenta. Přes šedesát procent se dostal pouze v druhém kole (64 procent), naopak ve finálovém jeho přesnost z odpaliště dosáhla pouhých padesáti procent.

Tiger Woods, AT&T National, 4. kolo

Tiger Woods, AT&T National, 4. kolo

Pravda, jak ukazuje i letošní rok PGA Tour, dá se vyhrát i s horší přesností z odpaliště. Hráč však musí skvěle patovat. Což v uplynulém týdnu nebyl případ Tigera Woodse.

Tiger Woods během charitativního turnaje JP McManus v Irsku

Tiger Woods během charitativního turnaje JP McManus v Irsku

"Celý týden jsem patoval otřesně," je si vědom Woods, jenž v průměru zahrál 30 puttů za kolo a během turnaje i změnil typ míčku. Snadněji však do Openu půjde napravit patování než dlouhá hra, dodal Woods.

Woods zvolil jako poslední přípravu před 150. ročníkem British Open charitativní dvoudenní pro-am turnaj JP McManus a během jeho prvního dne se opět trápil. Tři amatéři z jeho flightu museli sledovat, jak Woodsův míček třikrát skončil ve vodě. Hráč číslo 1. zahrál jediné birdie, naopak šest bogey a dokonce jedno double bogey. S výsledkem 79 ran byl mezi 54 hráči na 48. místě. Druhý den už zahrál o deset ran lepší výsledek a skončil na 24. příčce o sedm ran za prvním Darrenem Clarkem,

Tiger Woods během charitativního turnaje JP McManus v Irsku

Tiger Woods během charitativního turnaje JP McManus v Irsku

Po exhibici v Irsku Woods zamíří domů na Floridu, údajně aby strávil víc času s dětmi. Za několik dnů jej však opět čeká cesta přes Atlantský oceán do skotského St. Andrews, kde se koná letošní Open. V kolébce golfu se Woodsovi daří - již dvakrát zde nejstarší major vyhrál.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze