Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tiger Woods má před sebou jasný úkol. Zazářit v Cog Hill

Tiger Woods je momentálně na 51. místě FedEx Cupu. Aby prorazil do první třicítky, která bude hrát Tour Championship, potřebuje podle odhadů skončit do pátého místa. | foto: AP

9 2010
Pokud si Tiger Woods chce zahrát závěrečný turnaj play-off FedEx Cupu, bude muset na nadcházejícím BMW Championship skončit o pátého místa, aby měl jistotu hry na hřišti East Lake.

Od čtvrtka začíná předposlední turnaj play-off FedEx Cupu, celoroční soutěže PGA Tour. U Chicaga se sejde sedmdesátka nejlepších hráčů americké tour a bude bojovat o účast ve finálovém turnaj Tour Championship.

Woods si před dvěma týdny vyřešil rodinné problémy, když se rozvedl. Nyní intenzivně pracuje na změnách švihu pod dohledem nového trenéra Seana Foleyho. Když má možnost, tak spolupráci veřejně pochválí.

Tiger Woods s trenérem Seanem Foleym, trénink BMW Championship

Tiger Woods s trenérem Seanem Foleym při trénink na BMW Championship.

BMW na ČT 4

čtvrtek: od 21:55 (př. přenos)
pátek: od 21:25 (př. přenos)
sobota: od 22:30 (záznam)
neděle: od 23:25 (záznam)

Naposledy se tak stalo při úterní tiskové konferenci k rydercupovým divokým kartám, na které byli hráči přítomni alespoň hlasem přes telefon.

"Jsou tam určité známky toho, že se díky spolupráci s trenérem Seanem Foleym moje hra vrací. Už trefuji lepší rány," řekl na adresu nového trenéra, který dohlíží na švih i jiným hráčům PGA Tour jako Sean O´Hair, Stephen Ames nebo Hunter Mahan.

Tiger Woods si s trenérem Seanem Foleym prohlížejí fotky švihu.

Tiger Woods a trenér Sean Foley si prohlížejí fotky švihu.

Dobrých ran na turnaji, kterému dřív kraloval, bude Woods potřebovat co nejvíc. Aby měl jistotu zahrát si finálový turnaj v East Lake a tím mít možnost obhájit loňské prvenství ve FedEx Cupu, potřebuje skončit do pátého místa. Takové umístění se mu přitom letos podařilo jen jednou, a to při jeho dubnovém návratu na Masters, kde skončil čtvrtý. Až na posledních dvou akcích měl dvě slušné umístění v první dvacítce.

Woodsovi se v Cog Hill Golf & Country Clubu u Lemontu ve státě Illinois daří. Ze tří ročníků, kdy turnaj spadá pod FedEx Cup, startoval dvakrát, dvakrát vyhrál. Jedině v roce 2008 zvítězil Camilo Villegas, ale to Woods v té době nehrál kvůli rekonvalescenci po operaci kolena. Před rokem však triumfoval o celých osm ran před Jimem Furykem. Woods také drží rekord hřiště (62 ran - 3. kolo 2009) i turnaje (262 ran, 22 ran pod par - 2007).

BMW Championship

BMW Championship v Cog Hill, předposlední turnaj hlavní sezony americké tour.

Po turnaji se budou tzv. resetovat body, aby finále bylo zajímavější. Pouze první pětka bude mít ve svých rukou šanci získat FedEx Cup. Pokud na Tour Championship vyhraje někdo z nich, pak je jeho. V případě triumfu jiných hráčů budou ve hře výsledky ostatních golfistů. Jako například loni, kdy sice turnaj vyhrál Phil Mickelson, ale sezonu Tiger Woods. 

Třináctka golfistů už má jistou účast ve finálovém turnaji, u dalších šesti by se musely stát v Cog Hill velké věci, aby se na Tour Championship nepodívali.

Čeští diváci mohou mohou turnaj sledovat ve večerních a nočních hodinách na programu ČT4 Sport.

Nebudou chybět ve finále

Hráči, kteří mají jistou účast na Tour Championship:

Matt Kuchar, Charley Hoffman, Steve Stricker, Jason Day, Luke Donald, Martin Laird, Ernie Els, Hunter Mahan, Geoff Ogilvy, Justin Rose, Jim Furyk, Bubba Watson, Ryan Palmer

Hráči, kteří by také neměli chybět:

Phil Mickelson, Adam Scott, Dustin Johnson, Zach Johnson, Ben Crane, Jeff Overton

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze