Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tiger Woods dominuje svému turnaji, i když jiní zahráli eso a albatross

Tiger Woods jako za starých časů. Tak zatím vypadá jeho hra na Chevron World Challenge | foto: AP

4 2010
Chevron World Challenge má po dvou kolech jasného pána - Tigera Woodse, jenž turnaj pořádá a snaží se zpět dobýt post světové jedničky. Až o čtyři rány za ním je britská smečka.

Že by se Tigeru Woodsovi vracela stará forma? V kalifornském Thousand Oaks zahrál stejně jako ve čtvrtek další skvělé kolo, navíc bez bogey, a po dvou kolech vede už o čtyři údery. Přitom na Chevron World Challlenge pozval jen elitní hráče. Ti mu však zatím nestačí.

Woods začal skvěle, po prvních pěti jamkách měl ve své skórkartě eagle a dvě birdie. Na druhé devítce přidal další dvě birdie. Celkově hřiště obešel za 66 ran a zlepšil své skóre o šest úderů na -13.

Když se sečtou obě kola a porovnají s letošní sezonou, tak se jedná o jeho nejlepší skóre po 36 jamkách o celých šest úderů.

Woods nedělá zbytečné chyby, navíc se mu daří skórovat, kde je třeba - na pětiparech. Takových jamek zatím odehrál deset, a má na nich skvělé skóre -10. Tím se nemůže pochlubit žádný jiný hráč, který hraje v Sherwood Country Clubu.

Tiger Woods, Chevron World Challenge, 2. kolo

Tiger Woods má na svém turnaji šanci vyhrát a neskončit tak letošní sezonu bez jediného vítězství.

Netrefoval jsem míček tak dobře jako včera, ale zase jsem si víc věřil s putterem," řekl Woods, který po dvou kolech vedl turnaj naposledy na loňském Australian Masters, pár dnů před autonehodou, která spustila sexuální aféru.

"Na zítřek je plán jasný, starat se o pětipary," řekl Woods. Dal o sobě vědět i na Twitteru, kde napsal: "Dneska 66. Že by to bylo tím tričkem?" Jeho parťák z flightu a velmi aktivní uživatel Twitteru Rory McIlroy hned kontroval: "Nebo že by to bylo spoluhráčem z flightu?". Mladý Severoir byl ze hry bývalé jedničky ohromen. A nebýt špatného závěru, taky mohl mít velmi nízké skóre. To by ale nesměl zahrát bogey na šestnáctce a double bogey na osmnáctce.

Tiger Woods a Rory McIlroy, Chevron World Challenge, 2. kolo

Poprvé během soutěžního turnaje na rány šli spolu ve flightu Tiger Woods a Rory McIlroy.

Jedinými, kdo s Woodsem jakž takž drží krok, je smečka britských hráčů. Z druhého místa ztrácí na Woodse čtyři rány Graeme McDowell. "Když se hraje na čtyři kola, někdy se vám stane, že jedno vám nevyjde. Mně nevyšlo zrovna toto, ale zahrál jsem v něm tři rány pod par. To mě těší," řekl vítěz letošního US Open.

čtěte také

O ránu za McDowellem jsou Luke Donald a již zmíněný McIlroy. Britskou partu doplňuje pátým místem Paul Casey, který po špatném úvodu za 73 ran zahrál nejlepší kolo mezi osmnácti startujícími. Na výsledku 65 ran se podílela i jeden ze dvou úderů dne - na dvanáctce poslal míček sedmičkou železem přímo do jamky a hole-in-one bylo na světě.

Ještě vzácnější golfový kousek má na svědomí ranař Bubba Watson, jenž na pětiparové šestnáctce zahrál albatross, tudíž míček do jamky poslal už druhou ránou.

Chevron World Challenge - po 2. kole

1. Tiger Woods (USA) 65-66 (-13)
2. Graeme McDowell (Sev. Irsko) 66-69 (-9)
3. Rory McIlroy (Sev. Irsko) 66-70, Luke Donald (Anglie) 70-66 (-8)
5. Paul Casey (Anglie) 73-65 (-6)
6. Ian Poulter (Anglie) 72-67, Nick Watney (USA) 72-67, Hunter Mahan (USA) 72-67, Sean O'Hair (USA) 72-67 (-5)
10. Dustin Johnson (USA) 69-72 (-3)

Autor:


Grafton Recruitment Praha
STORE MANAGER, luxusní značka

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 40 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze