Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tiger strhl lavinu, na americké kliniky se nahrnuli sexuálně závislí

Woodsova aféra zatím nevyvolala vznik žádné studie na téma, zda golf probouzí sexuální pudy. | foto: Profimedia.cz

5 2010
Počet žádostí o léčbu ze sexuální závislosti ve Spojených státech za uplynulý rok dvojnásobně stoupl. Většina pochází od mužů a američtí odborníci to dávají do přímé souvislosti s případem Tigera Woodse.

Nejslavnější světový golfista údajně podstoupil terapii na přelomu roku. Sám to potvrdil, ale někteří pacienti z Pine Grove, soukromém sanatoriu v Hattiesburgu ve státě Mississippi, zpochybnili počet procedur, které měl podstoupit, i hráčův vlastní přístup k léčbě.

Navzdory tomu uvedl Robert Weiss, zakladatel a ředitel Institutu pro sexuální zotavení, potvrdil zvýšené procento lidí, kteří v USA přiznali závislost na pohlavním ukájení, konkrétně z pěti na šest procent.

Jeho ústav v Los Angeles zapsal měsíc poté, co se potvrdily informace o Woodsově hospitalizaci, mezi pacienty v průměru 50 lidí týdně místo předešlých 35.Návštěva webových stránek prudce stoupla na 13 000 uživatelů za měsíc.

Provokativní transparenty pro Tigera Woodse nad dějištěm Masters 2010.

Provokativní transparenty pro Tigera Woodse nad dějištěm Masters 2010.

Míra pravdivosti Woodsových slov o své údajná závislosti na sexu i následné léčbě se v zámoří po celý rok detailně přetřásala. Prověrkou prostřednictvím veřejné diskuse prošel sám pojem "sexual addiction".

Odborníci připouštějí možnost upoutání některých osob na sexuální praktiky či sex jako takový, zároveň však upozorňují na rozdíly mezi takovými sklony a klinicky popsanou závislosti na určitých látkách.

Navzdory tomu, že Woods po šestitýdenním pobytu v Pine Grove tvrdil, že bude v léčbě pokračovat, není k dispozici žádná ověřená informace, že by tak skutečně učinil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze