Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tiger se v Melbourne zhoršil, domácí Australané na něj zle dotírají

Tiger Woods jako jediný z předních hráčů nezahrál v sobotu minusové skóre | foto: AP

14 2009
Do závěrečného kola Australian Masters půjdou z prvního místa tři hráči. Spolu s Tigerem Woodsem i domácí golfisté Greg Chalmers a James Nitties. Všichni mají průběžnou bilanci deset ran pod par.

Pro Woodse byla sobota nejslabším dnem v dosavadním průběhu turnaje. Jako jediný z první dvanáctky nezahrál minusové skóre, nýbrž jen par. Tím dal možnost svým pronásledovatelům se na něj dotáhnout. A Chalmersovi s Nittiesem se to na hřišti Kingston Heath podařilo.

Světová jednička z toho nedělal vědu. "Zahrál jsem dobré rány, ale taky hrozné. Stále jsem však v čele," uvedl Woods. Vinu za špatné kolo kladl nedostatečné ranní přípravě na drivingu a také stavu hřiště. Světový lídr uvedl, že greeny byly příliš měkké. "Bylo to jiné hřiště než předtím," dodal.

Většinu z 24 tisíc diváků, kteří sledovali hlavně Woodse, v sobotu bavil Tigerův kolega Jason Dufner. Na první devítce zahrál čtyři birdie, na druhé zapisoval pouze bogey a na Woodse ztrácí dvě rány.

Nejlepší kolo zahráli Švéd Klas Eriksson a Australan Alistair Presnell. Hřiště obešli za 66 ran (-6). Eriksson poskočil o šestadvacet míst na osmé místo. Presnell si polepšil z 42. místa na třinácté.

Naopak nedařilo se Mannymu Villegasovi. Mladší bratr slavnějšího Camila zahrál čtyři rány nad par a z pátého místa klesl na dvaadvacáté.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze