Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tiger hrál lépe, což znamená, že je na tom ještě hůř

Tiger Woods, druhé kolo Bridgestone Invitational 2010. | foto: AP

7 2010
Bída s nouzí padla na Tigera Woodse, už je to takřka jasné. Po dalším nepříliš vydařeném kole na Bridgestone Invitational je světová jednička v průběžné výsledkové listině ještě níž než po prvním. A to přesto, že Američan svůj výsledek o dvě rány oproti čtvrtku vylepšil. Jenže na hřišti Firestone Clubu v Akronu se lepšili i jiní.

Až dvaasedmdesátý z jedenaosmdesáti startujících je Woods po kolech za 74 a 72 ran, což dohromady činí průběžné skóre šest ran nad par. Vedoucí Retief Goosen má bilanci -7, takže překlenout takovou mezeru a přeskočit tolik skvělých hráčů, to by byl úkol hodný Woodse. Jenže kdyby byla naděje, že se s jeho hrou něco krásného stane...

Moc jí není. Technika, kterou po jeho dubnovém návratu k turnajům mnozí kritizují, dostala špatným a nedostatečným tréninkem další zásah. Woods v pátek trefil jen čtyřikrát fairway, což svědčí o fatálním nesouladu se dřevy. Pětkrát musel za svým míčem do bunkeru, což by měli pečliví statistici PGA Tour historicky porovnat.

Tiger Woods, druhé kolo Bridgestone Invitational 2010.

Aspoň se mu podařilo proměnit několik těžkých puttů, což bude onen rozdíl dvou ran mezi jeho dvěma i tak špatnými koly. Jakýkoli čerstvý komentář sedminásobného vítěze tohoto turnaje není k dispozici ani v agenturním servisu ani na příslušných webech.

Ke zmaru hvězdného flightu se přidala smůla Woodsova partnera Leeho Westwooda, jenž se ještě v úvodním kole vyhrabal z nejhoršího a hrál +1. Ovšem druhý turnajový den byl pro loňského krále evropské sezony a předpokládané rydercupové eso týmu starého kontinentu pro očekávaný říjnový duel s USA katastrofou.

Číslo 76 bylo nejvíc, co kdo v pátek v Ohiu zapsal do skórkarty, ale Westwoodovo zklamání pramení hlavně z toho, že si obnovil zranění lýtka a kotníku. Angličan se s ním potýkal už několik týdnů a teď je jisté, že se nezúčastní nadcházejícího posledního major turnaje sezony PGA Championship.

Mickelson, číslo 1?

A tak zpátky vzhůru! Jelikož se tentokrát nepříliš dařilo Stevu Strickerovi a Erniemu Elsovi (oba jsou se skóre -1 v polovině turnaje na děleném 24. místě), pozornost se začala upínat zejména k Philu Mickelsonovi. Právě on má možnost stát se jak světovou jedničkou místo Woodse, tak lídrem FedEx Cupu.

"Bylo by to skvělé, jít do PGA Championship v pozici jedničky," přiznal Mickelson, ale hned dodal: "Hraju dobře, ale pokusím se na to nemyslet." Když zvítězí, zaujme Woodsovu pozici. Pokud skončí nejhůř čtvrtý, pak Woods musí poskočit na 37. příčku či výš, aby uhájil světový trůn.

Mickelson nebyl nijak oslnivý, na čtrnácté jamce mu dokonce ujelo double bogey, ale dokázal se otřepat a dvojicí birdie se vrátil na přijatelnou hodnotu skóre. Ta celková je obsažena v číslici 6 se záporným znaménkem a Mickelson zůstal, kde byl, tedy na děleném druhém místě.

Phil Mickelson, druhé kolo Bridgestone Invitational 2010.

Phil Mickelson, druhé kolo Bridgestone Invitational 2010.

Jen kolem něj se ve výsledkové listině podniku, dotovaného částkou 8,5 milionu dolarů, jména lehce promíchala. Především se do čela dostal Goosen. Jedenačtyřicetiletý Jihoafričan, majitel dvou trofejí z US Open (2001 a 2004), konečně našel recept na South Course v Ohiu.

"Předtím jsem na tomhle hřišti žádné dobré výsledky neudělal," připomněl sám, "takže je dobré mít za sebou taková dvě kola." Tento par 70, na němž se prestižní podnik minisérie World Golf Championship pro zhruba 80 pozvaných koná, extrémně nízká čísla nepřipouští. Na konci většinově rovných, ale uzoučkých fairwajích čekají pískové a vodní překážky designované tak, aby chránily greeny s extrémní úzkostlivostí.

Retief Goosen, druhé kolo Bridgestone Invitational 2010.

Retief Goosen, druhé kolo Bridgestone Invitational 2010.

Spolu s Mickelsonem je za Goosenem na druhém místě Justin Leonard, muž velkých předpokladů, jež letos nenaplňuje. Naopak čtvrteční lídr Bubba Watson klesl o ránu za tuto dvojici, protože se zhoršil o rovných sedm ran. Pozice vedoucího hráče mu evidentně neseděla, skoro to už na prvním odpališti vypadalo, že nejvíc přemýšlí o tom, jak se má vůbec v této roli tvářit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze