Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ti, co táhli tým do finále

5 2000
B r a t i s l a v a -
Nikdo nikoho nevynáší, každý zdůrazňuje, že impozantní cesta českého týmu šampionátem byla dílem týmu. Žádná jména nepadají, o vavříny se postarala parta. Tři hráče je však nutné připomenout. V utkáních skupiny byli nejlepšími: obránce Lukáš Došek a záložníci David Jarolím a Libor Sionko.

LUKÁŠ DOŠEK. Proti Španělsku (1:1) skvěle útočil, leckdy však na úkor obranné činnosti, která byla jeho hlavním úkolem. Dopředu byl vynikající, těžil z rychlosti a důrazu, skvěle centroval, vstřelil gól. Spoluhráči jej popichovali, že ho nejlepším hráčem vyhlásili těsně před tím, než po jeho chybě Španělé vyrovnali. "S bráněním výborného Luquea měl potíže, ale upoutal nezadržitelným tahem dopředu. Ve druhém poločase ovládl pravou stranu a přibrzdil soupeře gólem," hodnotil asistent trenéra Miroslav Beránek.

DAVID JAROLÍM. Hrál proti Nizozemsku (3:1) teprve svůj druhý soutěžní zápas za tento tým a stal se hvězdou. Díky herní inteligenci bez problému zapadl a s nevídanou samozřejmostí hru režíroval. Prosadil se i v koncovce: vstřelil dva nádherné góly. "Jeho fotbalové myšlení a předvídavost mu umožnily hrát tak, jako by byl v mužstvu od jeho zrodu. S Nizozemci klíčový hráč," řekl asistent Beránek.

LIBOR SIONKO. V nepříznivě se vyvíjejícím duelu s Chorvaty (4:3) se odvážně pouštěl do obrany soupeře. Opět dokázal, že i hráč druhé vlny může být úspěšným střelcem, což potvrdil čtvrtým gólem. Po jeho průniku těsně před přestávkou měl tým výhodu pokutového kopu. "Jeho nejsilnější zbraní je rychlost, díky níž se lehce dostává do koncovky. Proti Chorvatsku se navíc bez problémů zorientoval na nezvyklém místě levého záložníka, kde nahradil potrestaného Jankulovského," poznamenal Beránek.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze