Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Thajské jídlo? To mi vážně příliš nejede

20 2003
Z Bangkoku jsem zklamaný. Říká se, že je to nejhorší místo v celém Thajsku, a asi na tom něco bude. Naštěstí jsem tu jen kvůli tenisu: abych Česku pomohl zachránit elitní skupinu Davisova poháru. Snad budu moct zítra říct, že se nám to povedlo. Zatím hrajeme 1:1. Práce organizátorů je tady bídná. A přitom po příletu všechno vypadalo skvěle: hned, jak jsme vylezli z letadla, dali nám orchideje, sebrali pasy a o nic jsme se nemuseli starat.

Ubytovali nás v nejlepším hotelu a dovezli nás tam s policejní eskortou. Pak jsme ale nikoho z těch lidí tři dny neviděli. Sepsali jsme pár věcí, které nám chyběly, a nic. Sprchovali jsme se třeba ve studené vodě... My jim to ale vrátíme, odvezeme odsud vítězství.

V Bangkoku je příjemné počasí, ale to je asi tak všechno. V Asii nejsem poprvé, hrál jsem už v Šanghaji, Pekingu, Tokiu, Singapuru, ale tohle město je opravdu nejhorší.

První dva dny jsme se na chvíli vydali do centra. Nasedli jsme na rychlodráhu, někam dojeli, ale že bychom třeba chodili po buddhistických chrámech, to ne.

Thajské jídlo jsme zkusili hned první den, ale mě zrovna moc nejede. A navíc ta cesta... Od hotelu doleva je jedna hodně rušná ulice. To je opravdu síla. Už od rána tam smaží housenky, kobylky a kdovíco ještě... Víckrát už mě tam nikdo nedostane.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze