Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Těžké chvíle střelkyně Emmons. Manžel Matt bojoval v létě s rakovinou

STŘELECKÁ RODINKA. Matt a Kateřina Emmons s dcerou Julií | foto: ČTK

22 2010
Velmi těžké chvíle si v minulých týdnech prožila rodina Kateřiny Emmons. Nejslavnější střelecký pár současnosti se musel vypořádat s nečekanou ránou, když manželovi české olympijské vítězky Mattovi lékaři diagnostikovali rakovinu štítné žlázy. "Naštěstí vše dobře dopadlo. Ale bylo to opravdu těžké," přiznala Kateřina.

Sama půl roku bojovala s bolavým kyčlem, který ji při střelbě limitoval. Ale nejtěžší ránu inkasovala Kateřina Emmons na přelomu srpna a září.

Právě v době, kdy měl její americký manžel Matt odcestovat do Singapuru na olympijské hry mládeže. "Nebylo mu dobře, tak se podrobil vyšetření v plzeňské nemocnici," líčila Emmons.

Diagnóza? Nález na štítné žláze. Matt se ihned vrátil do Ameriky, kde se u specialistů v New Yorku podrobil sérii dalších vyšetření. Ta rakovinu u olympijského šampiona z Atén potvrdila.

"Sice ne tu nejhorší variantu, ale také ne tu nejlehčí. Naštěstí to byla rakovina, která se dala léčit a podchytila se v raném stadiu."

Kateřina Emmons s manželem

Matt gratuluje Kateřině k zisku olympijského zlata v Pekingu 2008

Události nabraly spád, operace proběhla 20. září. "Všechno se seběhlo strašně rychle. Hlavně to dopadlo dobře. Ale ten den jsem prožívala těžce," přiznala šestadvacetiletá držitelka kompletní sady olympijských medailí. "Nevěděli jsme, co tam najdou. Ale všechno vyčistili a teď už to budou jen jistit."

Dva dny po zákroku už střelecký pár vyrazil na baseball. "Matt by tam šel, i kdybych ho tam měla odvézt na kolečkovém křesle," usmívala se Emmons, která také ocenila práci lékařů. "Mluvili s námi o všem, byli otevření. Matt se na všechno ptal, byl v pohodě. Život mu to nezkrátí," těší ji.

Emmons nyní absolvuje hormonální léčbu, v listopadu ho čeká ještě radiojodová terapie. Každý rok bude chodit na kontrolu.

"Před několika dny už začal s tréninkem. Běhá a cítí se líp než kdykoliv předtím. V lednu by měl být v plném tréninku," dodala Emmons, kterou příští týden čeká finále Světového poháru v Mnichově.

"Věříme, že jak rychle tahle nemoc do naší rodiny přišla, tak rychle odejde," doufá střelkyně.Najdete na iDNES.czmobilní verze