V nejsledovanější soutěži, jíž byl jako obvykle závod seniorů se z prvenství postupně radovala družstva Fitness Center Hanky Šulcové (aerobik), Jumping Kangaroos Libáň (funk) a Těžká směs (step).
Přes tisíc fanoušků sportovního aerobiku bouřilo a aplaudovalo i při soutěžních sestavách ostatních družstev a potleskem zhusta odměňovalo také kadety a juniory.
Mezi seniory byla tradičně nejsilnější konkurence na stepech, ale ani to nezabránilo trojnásobnému světovému šampionu týmu Těžká směs, aby opět bezkonkurenčně zvítězil. Zatímco loni v tomto zlatém družstvu z mistrovství světa v Praze soutěžily jen dívky a ženy, letos už se ve vítězné sestavě objevují i muži.
Divákům se líbilo i stříbrné družstvo Fit Studio Gábina z Mladé Boleslavi, stejně jako třetí v pořadí tým Fitness Studio Zdeny Vitákové.
V aerobiku na prvenství bez větších problémů dosáhlo družstvo Fitness Centra Hanky Šulcové. „Nemohly jsme na mistrovství světa do Adelaide, protože jak známo, fitness týmy si cestu hradí samy a pro nás to bylo finančně neúnosné," řekla trenérka Šulcová. "O to víc jsme trénovaly a mistrovství Evropy v Rotterdamu si už ujít nenecháme."
|
Spokojená mohla být i trenérka Eva Ekrtová, jejíž družstvo Jumping Kangaroos Libáň (skákající klokani) zvítězilo v kategorii funk. Sedm dívek a jeden muž zaujali zajímavou choreografií, přesvědčivým provedením i efektním oblečením.
V pořadí již čtvrtý ročník pohárové soutěže Phar Service Cup, která byla letos poprvé vyhlášena zvlášť pro soutěž fitness týmů a pro sportovní aerobik, ve kterém se bude soutěžit o nominaci do Rotterdamu v neděli 17. října, se povedl.
Nominační komise bezprostředně po nedělním závodu rozhodla, že na evropský šampionát do Nizozemska (11. - 14. listopadu), mohou odcestovat z každé kategorie tři nejlepší týmy.
Výsledky Phar Service Fitness Cup 2004
Kadeti 11 - 13 let
Aerobik
1. Aerobik Dancers Kladno (Tina Zetková, Tereza Černohubá, Lucie Schőppelová, Kateřina Šmejkalová, Magda Husáková, Tina Koubová, Karolína Kadlecová; trenérka Lenka Karasová)
2. Juniorská škola Domyno Ivy Farářové (Julie Hrazánková, Zuzana Drábová, Martina Jirásková, Aneta Svobodová, Tereza Večerková, Barbora Horálková, Mariana Klangová; trenérka Iva Farářová)
3. Aerobic Junior Club Ivany Mrňákové (Barbora Tesařová, Adriana Semerádová, Nathálie Wagnerová, Kateřina Pourová, Tereza Hajdúová, Barbora Černá, Barbora Tuzarová; trenérka Ivana Mrňáková)
Step
1. Aerobik Centrum Brno (Hana Toufarová, Barbara Hermannová, Eliška Olešovská, Pavla Vymazalová, Petra Holíková, Martina Kallasová, Lucie Kadlecová, Linda Kopencová, Denisa Kratochvílová, Martina Zachová; trenérky Hana Toufarová, Lenka Fasnerová)
2. Fit Studio Jany Boučkové (Erika Janatová, Adéla Šírová, Zuzana Jínová, Pavla Maryšková, Simona Chlumová, Anna Barvinská, Barbora Klacková, Vendula Krystanová, Michaela Sůvová, Lenka Košková; trenérka Jana Boučková)
3. Sportklub Oxygen Příbram (Daniela Chlebnová, Aneta Drobílková, Veronika Mišjaková, Tereza Valtová, Eva Bauerová, Soňa Krajčová; trenérka Lenka Chlebnová)
Junioři 14 - 16 let
Aerobik
1. Holiday Fitness Club České Budějovice (Martina Želiborová, Tereza Hamáčková, Tereza Křížová, Andrea Hanzlová, Petra Schneiderová, Michaela Klimešová, Barbora Heldová; trenérka Petra Tesařová)
2. Aerobic Dancers Kladno (Jindřiška Prošková, Zuzana Šedivá, Zlatka Hrudková, Jolana Haismanová, Simona Havlíková, Andrea Kinzlová, Tereza Houšková, Gabriela Husáková; trenérka Lenka Karasová)
3. Fitness Club Olgy Šípkové (Simona Kašparová, Klára Vocásková, Tamara Jiříková, Veronika Jirošová, Tereza Slabá, Silvie Hamalová, Anna Farářová, Kristýna Nováková; trenér Jakub Strakoš)
Funk
1. Nike Fitness Station Praha (Adéla Váňová, Adéla Marková, Brdlíková Denisa, Marta Vančurová, Kristýna Partyková, Libuše Uhlíková, Anna Štemberová, Markéta Karásková; trenéři Lenka Janečková, Petr Ježek)
2. Aerobic Dancers Kladno (Petra Nováková, Simona Havlíková, Tereza Houšková, Pavla Maršíková, Jitka Suchá, Gabriela Husáková, Veronika Růžičková, Zuzana Šedivá; trenérka Lenka Karasová)
3. Jumping Kangaroos Libáň (Dita Vašíčková, Štěpánka Plíšková, Anna Weberová, Adéla Najmanová, Tereza Fohlerová, Petra Popadičová; trenérka Eva Ekrtová)
Step
1. Fitness Studio Zdeny Vitákové (Tereza Matějková, Karolína Bímová, Michaela Rubešová, Aneta Huttová, Kristýna Havlová, Kateřina Drdová, Pavla Vavřínová, Adéla Krásná; trenérka Zdena Vitáková)
2. Sport centrum Fanatic HB (Jana Švecová, Šárka Bockschneiderová, Markéta Bockschneiderová, Michaela Pešoutová, Božena Čapková, Gabriela Fejtová, Jan Vyčichl, Iva Švecová; trenér Robert Mrkvička)
3. Sportklub Oxygen Příbram (Kristýna Vöröšová, Tereza Šapovová, Petra Kleinbauerová, Klára Hlinecká, Dita Drobílková, Markéta Severová, Barbora Matoušková, Pavla Vojtíšková; trenérka Lenka Chlebnová)
Senioři nad 16 let
Aerobik
1. Fitness Center Hanky Šulcové (Nikola Kleinová, Veronika Marešová, Karolína Plevová, Jana Schwarzová, Barbora Šulcová, Markéta Šulcová, Renata Zajícová; trenérka Hana Šulcová)
2. Neon Flash Team (Veronika Vrzbová, Kristýna Koubová, Barbora Janečková, Romana Janečková, Zuzana Novotná, Táňa Bednářová, Markéta Boumová, Kateřina Ešnerová; trenérka Veronika Vrzbová)
3. Holiday Fitness Club České Budějovice (Eva Compelová, Iveta Antropiusová, Denisa Klímová, Katka Pelechová, Eva Divišová, Kateřina Štěrbová; trenérka Petra Tesařová)
Funk
1. Jumping Kangaroos Libáň (Hana Rieplová, Radka Najmanová, Kateřina Matějů, Gabriela Vašíčková, Lukáš Havel, Markéta Jonášová, Michaela Novotná, Kateřina Novohradská; trenérka Eva Ekrtová)
2. Funky Stuff (Šárka Stejskalová, Martina Pospíšilová Tereza, Bártová, Lola Laštovičková, Alice Chmelíková, Tereza Mišková; trenérka Jitka Perutková)
3. Dance Aerobic Center Artep (Tereza Kolbabová, Jana Pospíšilová, Lucie Šafránková, Alena Urbanová, Ivana Licková, Lucie Klokočníková; trenérka Petra Košnerová)
Step
1. Těžká směs (Klára Jandová, Blanka Nejedlá, Petra Valouchová, Kateřina Kolbová, Roman Kolb, Jan Novosad, Robert Mrkvička, Jan Hnilička, Hana Peregrinová, Vladimír Valouch, Josef Stolín; trenérky Dagmar Zitová, Klára Jandová)
2. Studio Gábina Mladá Boleslav (Tereza Pulzová, Tereza Knesplová, Barbora Lejsková, Lucie Slabihoudková, Tereza Bubnová, Vanda Pocová, Jana Svobodová, Barbora Šulcová, Lucie Pokorná; trenérka Gabriela Šustrová)
3. Fitness Studio Zdeny Vitákové (Pavlína Štěpánová, Simona Neumannová, Vendula Štichauerová, Vendula Bambušková, Jana Vitáková, Iveta Havlíčková, Markéta Zadražilová, Veronika Žantová; trenérka Zdena Vitáková)
Fitness center tým trenérky Hany Šulcové vyhrál Phar Service Super Cup v seniorské soutěži kategorii aerobik. |
V kategorii funk získalo na Phar Service Super Cupu prvenství mezi seniory družstvo Jumping Kangaroos Libáň trenérky Evy Ekrtové. |
Stepařské družstvo Těžká směs si vede úspěšně i poté, co se v jeho sestavě začali letos objevovat i muži; dokladem toho je prvenství mezi seniory na Phar Service Super Cupu. |
Fitness tým ve stepu Těžká směs byl nejlepší mezi seniory na Phar Service Super Cupu. |