Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


TV + TV. Pokračovatelé basketbalového rodu spojí síly v exhibici

Tomáš Vyoral z Děčína zpracovává těžký míč, vystartoval po něm James Alexander Rahon z Ústí nad Labem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

12 2015
Dvě naděje českého basketbalu z rodiny Vyoralových na jedné palubovce a dokonce v jednom týmu. Tereza a Tomáš skutečně spojí své síly a pokusí se pro slavný basketbalový klan získat další trofej. Tu za vítězství v Celebrity Contestu při Kooperativa NBL All-Star Game v pražské hale Královka. Celá show začíná v pondělí 16. března v 18:30.

Dvaadvacetiletý Tomáš válí v dresu děčínským Válečníků, druhého týmu Kooperativa NBL. Jedenadvacetiletá Tereza už má za sebou zkušenosti ze seniorského mistrovství Evropy i světa a po přestupu se snaží prosadit v hvězdami nabitém kádru ZVVZ USK Praha.

V pondělí večer to bude pro oba zajímavá premiéra. Poprvé budou společně usilovat o trofej, i když v rámci exhibiční show. „Moc se na to těším. Nikdy jsem nic takového nezažila. S bráchou jsme spolu na hřišti nikdy nebyli. Doufám, že společně vytvoříme dobrý tým a třeba vyhrajeme,“ plánuje útok na mety nejvyšší Tereza.

Jejich rodinný mini tým doplní ještě vybraná celebrita. „Přemýšlela jsem, že když už je to rodinný tým, tak by tam mohl být taťka,“ přála by si Tereza vyztužit tým o vicemistra Evropy z roku 1985 Vladimíra Vyorala.

Očekávat by však měla spíše celebritu mimo basketbalové prostředí: „V tom případě bych si přála jakéhokoliv známého sportovce, který třeba vyhrál olympijskou medaili. To by mohl být dobrý zážitek.“

Na všechny tři účastníky čeká stejná dráha s jiným zakončením. Po slalomu a přihrávce zakončuje celebrita jakýmkoliv způsobem, hráčka ze ŽBL z trojky a hráč týmu Kooperativa NBL střelou z půlky.

Tomáš své sestře věří a svojí střelu přisuzuje hodně aktuálnímu štěstí: „Důležitá bude rychlost. Ségra trojku určitě dá a pak bude záležet na štěstí, jestli já tu jednu střelu z půlky proměním. Na tréninku dám občas i dvě za sebou, nebo dvě až tři z pěti, ale jindy zase ani jednu z deseti.“

Česká reprezentantka ví, že na jejího bratra čeká těžký úkol: „Chtěla bych svůj pokus proměnit co nejrychleji, protože Tomáš nebude mít střelu od půlky nejjednodušší. Bavili jsme se o tom spolu, tak jsem mu říkala, ať to natrénuje.“

Sama si věří, že trefí třetí střelu, přesto (nebo právě proto) že na Královce trénuje. „Zatím se mi tu nestřílí nejlépe,“ říká o zrekonstruované hale.

Jak již bylo řečeno, pro oba to bude společná premiéra. Zatím měli spíše možnost porovnávat své dovednosti navzájem. „Před domem jsme spolu soutěžili ve střelbě jako děti často. A vždycky jsem ji porážel, to je jasné. Dřív a i teď bych ji snad porazil v šestkách i trojkách. Ona má taky dobrou střelbu, takže by to bylo určitě vyrovnané, ale věřím, že bych ji udolal,“ troufá si na mladší sestru Tomáš.

Tereza Vyoralová

Tereza Vyoralová

Ta ale bratrovo tvrzení zcela nesdílí: „Chlap vždycky řekne, že vyhrál. Byli jsme ale hodně malí. Jako holka jsem od něj dostala náskok, takže i kdybych vyhrála, nebylo by to fér. Porážela jsem ho maximálně v nějakých střeleckých soutěžích.“

A kdo z obou Vyoralů je vlastně soutěživější? „Asi oba stejně, neradi prohráváme. Nedá se říct, kdo víc. A jak ségra snášela porážky se mnou? Brala to tak, že jsem kluk a že jsem starší, takže bylo jasný, že ji musím porazit,“ uzavírá Tomáš se smíchem.

Na to, s jakou celebritou vytvoří společný tým, si musejí počkat do pondělí. Kromě nich nastoupí do Celebrity Contestu ještě Darina Mišurová, Petra Záplatová, Jiří Welsch a Dylan Talley. Hráčky ŽBL pak změří síly s mužskými protějšky i v rámci Kooperativa 3-Point Shoot-out. Zde se o celkové vítězství utkají Michaela Stejskalová, Kateřina Elhotová, Milena Prokešová, Tatsiana Lichtarovičová, Jobi Wall, Pavel Slezák, Matěj Svoboda a James Tucker.

Chybět samozřejmě nemůže zlatý hřeb večera, soutěž ve smečování Streetsportline Slam Dunk Contest. Titul pro nejlepšího dunkera si odnese někdo z pětice Tomáš Pomikálek, Donald Lee Robinson, Brison White, Lamb Autrey a Ondřej Šiška.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze