Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Možná, že trénink zkusím na lačno, vtipkuje bikerka Huříková

Tereza Huříková | foto: Petr Lemberk, MAFRA

23 2014
Na start páteční dopolední kvalifikace Cross Country Eliminátoru se poněkud překvapivě postavila i česká bikerka Tereza Huříková. Pro tu to bude vůbec první sprint v kariéře!

"Samozřejmě naprosto nevím, co od sebe můžu očekávat," usmívala se 27letá rodačka z Vimperka před závodem. "Konkurence bude hodně velká, na startu bude šedesát závodnic," připomíná závodnice.

Proč jste se rozhodla jet sprint?
Chtěla bych si trošku víc užít diváky. Protože nedělní závod je opravdu zážitek. A dobrých zážitků není nikdy dost. Navíc Nové Město je můj domácí závod, a není lepší a příjemnější možnosti, než si zazávodit před svými fanoušky.

Co na vaše rozhodnutí říkali v týmu?
Ti mě k tomu hecovali už v Austrálii. Sázeli se se mnou a různým způsobem mě chtěli donutit, abych Eliminátor absolvovala. Sázku jsem sice vyhrála, sprint jezdit nemusím. Ale stejně jsem se rozhodla, že to vyzkouším.

Co od sebe očekáváte?
Uvidím, jestli vůbec postoupím z kvalifikace. Konkurence bude hodně velká, na startu bude šedesát závodnic. Ale budu se o to snažit.

Jak moc se bude měnit příprava na páteční sprint a nedělní závod cross country?
To uvidím (směje se). Nevím, já se na to budu rozjíždět jako na cross country. Jsem tak zvyklá. Uvidíme, jaké pocity budu mít ráno, protože normálně v tu dobu, co bude trénink na trati (8.15 – 8:45) spíš snídám, než že bych hned závodila ostré tempo. Takže možná to zkusím na lačno (usmívá se).

Jak sprint vlastně vnímáte?
Budu to brát tak, že bude opravdu ostrý start. Rozhodně je potřeba se na to hodně intenzivně rozjet, protože je to krátká a hodně intenzivní akce.

Už jste zmiňovala, že Nové Město na Moravě je domácí závod. Jaké teď u vás převládají pocity? Těšíte se, nebo spíš cítíte zodpovědnost, abyste vše zvládla?
Já se těším. Místní trať se mi líbí. Někdy se s tratí peru, světové tratě jsou tak technicky těžké, že bojuju. S nimi a s odvahou. S pocitem, že je to na hraně se zraněním, když člověk spadne. Tady takové pocity nemám, techniku projíždím suverénně. Cítím se jistě ve výjezdech. A věřím, že se na neděli dobře naladím.

Takže formu cítíte?
Každý den je jiný. Už se mi tohle párkrát vymstilo, že jsem se cítila úžasně na trati, na tréninku a pak to nestálo za to. Známe to každý, s tím bojuje každý závodník. S tím správným timingem, aby ten Den D byl s tím velkým D. A mně nezbývá než věřit, že to tak bude.

S jakým umístěním byste byla spokojená?
Říct nějaké číslo je těžké. Někdy je to nadupané, závodníků je vyrovnaně patnáct. Někdy je to tak, že jsou tam mezery a není tak těžké se dostat na lepší místo. Což v dnešní době bývá čím dál méně. Ale samozřejmě bych brala TOP 10, kterou bych letos chtěla získávat pravidelněji a mám letos touhu i po pódiu. To bych si chtěla splnit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze