Plavkyně Horáková splnila limit na ME, v květnu vyrazí do Anglie

Tereza Horáková | foto: JPK Axis

19 2016
Jihlavská plavkyně Tereza Horáková si zaplave na mistrovství Evropy v Londýně. Limit pro účast na květnovém šampionátu (16. až 22. května) si členka JPK Axis zajistila ve druhém kole víkendového České poháru v Pardubicích.

„Tereza zvítězila v polohovém závodě na 400 metrů v čase 4:50,98,“ hlásil spokojený jihlavský trenér Petr Ryška. „K tomu navíc vybojovala třetí místo na poloviční trati,“ dodal.

V pardubickém bazénu se podle Ryšky, který je zároveň reprezentačním koučem, představila celá česká plavecká špička. Navíc dorazili také reprezentanti Rakouska a Slovenska.

Výsledkem tohoto pak byly hned tři české rekordy, jeden slovenský a spousta splněných limitů. „Dokonce byl mezi nimi i jeden pro olympiádu v Riu,“ pochvaloval si Ryška.

Kromě Horákové zaplavali v Pardubicích velmi dobře ještě další jihlavští plavci. „Pochvalu zaslouží především Anna Daňková, Ondra Vytlačil a Adam Sauber,“ nešetřil chválou trenér.

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.