Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Když nás nevyhážou, příště to Chrudimi vrátíme, věří teplický kapitán

AU. Porážka ve finále bolela i Jiřího Novotného. Balticflora podlehla ve finálové sérii 1:3 na zápasy a Chrudim slavila 11. titul. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

2 2015
Z jejich mistrovských červených triček křičel nápis: Titul má svůj domov. Futsalisté Chrudimi jsou šampiony pojedenácté v historii, od roku 2004 jejich vládu přerušil pouze jednou Jistebník. Letos to měla dokázat teplická Balticflora, jež základní část prošla bez porážky a ve finále byla za favorita.

„Měli jsme lepší mančaft a já věřil, že to zvládneme. Ale nehráli jsme ve finále naši hru, a to rozhodlo,“ litoval teplický kapitán Zdeněk Sláma po nedělním obratu Chrudimi z 0:2 na 3:2. Šampioni otočili nejen tuto bitvu, ale i celou sérii. Byť v ní ztráceli 0:1, nakonec slavili 3:1 na zápasy.

„Bojovali jsme jeden za druhého, semkli jsme se. Balticfloru každý favorizoval a ona také favoritem byla, ale porazili jsme ji a jsme mistři!“ radoval se nejužitečnější hráč finále Roman Mareš.

Zato Sláma si sypal popel na hlavu. „Kluci do zápasu vstoupili dobře, ale musím říct, že co jsem tam předvedl já, to byla obrovská ostuda. Nějak mi to nepobrala hlava, nohy. Měl jsem jít hned dolů, neměl jsem tam chodit,“ vyčítal si Sláma. „Chrudim byla lepší a vyhrála zaslouženě, ale já doufám, že se neudělá ta samá chyba a že se zase nevyháže spousta hráčů. Když se tenhle tým v příští sezoně znovu sejde, tyhle zkušenosti zúročíme. Budeme vědět, co jsme dělali špatně, řekneme si to. A určitě to Chrudimi vrátíme,“ věří Sláma.

Chrudim slaví nejen další titul, ale i účast v evropském Futsal Cupu. V základní části přitom s Balticflorou dvakrát padla a i ve finále domácího poháru slavily Teplice. Jenže v nejdůležitější chvíli sezony se karta obrátila.

Vůdce mistrů Lukáš Rešetár tvrdil: „Asi nás nastartovala porážka s Teplicemi 1:6. Ukázala nám, že kdybychom takhle pokračovali, nebylo by to dobré. Přišly změny a ukázaly se jako prospěšné. Vyhrál soudržnější a lepší kolektiv.“

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severní Čechy

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze