Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nová doba. Futsalové Teplice kolosálně znemožnily velmistra Chrudim

Futsalisté Teplic slaví gól. | foto: Petr Bílek, MF DNES

23 2015
Kolosální vítězství! Futsalisté Teplic památně znemožnili multišampiona Chrudim 6:1, to česká liga léta neviděla, a definitivně mu sloupli nálepku neporazitelného.

„Za posledních deset let nepamatuji, že by Chrudim dostala takovou nakládačku,“ užíval si veletriumf Jiří Novotný, jeden z teplických hrdinů, kterým aplaudovala vyprodaná hala na Stínadlech. Mačkalo se v ní 650 diváků.

„Nádhera! Taková atmosféra tady nebyla ani na finále. Musím fanouškům poděkovat. Našim i těm z Chrudimi,“ nadchlo další domácí hvězdu Michala Saláka.

Zato Daniel, trenér potupených, napochodoval před červenobílý kotel hostů a omluvil se. „Fanouškům Chrudimi musím vzkázat: Pardon!“ zopakoval Španěl s brazilskými kořeny i před novináři.

„Náš klub není zvyklý prohrávat se šesti sedmi góly. Už se to nebude opakovat! Do zápasu jsme dali málo intenzity. Bránil jeden hráč, u Teplic tři. Nestačí, když máme na dresu napsáno Era-Pack. Na jméno se nevyhrává. Vyhrává se na hřišti, jak ukázaly Teplice. Hrály výborně,“ uznal Daniel.

Oslavovaná Balticflora vyšperkovala svoji ligovou bilanci na 19 zápasů, 19 výher a zajistila si s předstihem tří kol vítězství v základní části. S Chrudimí se potká ve finále, jiné složení by bylo šokující.

Deset titulů v řadě, hrdá a zasloužená vizitka chrudimského velkoklubu. Třikrát už ve finále odrazil teplický atak, jenže letos se trůn kýve nejsilněji. Vždyť Teplice rivalovi sebraly už český pohár. A v lize ho porazily dvakrát.

„Já jsem hlavně rád, že šlo v podstatě o první zápas, kdy jsme Chrudim opravdu přehráli,“ vypíchl Novotný přínos pro teplické sebevědomí. „Zato Chrudim na tom teď nebude psychicky jako v posledních letech. Na druhou stranu se na nás důkladně připraví a nepodcení ani metr na hřišti.“

Nivaldo, Krob či Grigar, i tepličtí fotbalisté v páteční noci hltali koncert futsalových kolegů. Domácí vlci se zakousli do velmistra od začátku, krvácel po gólu Marcia už ve 38. vteřině. A nadobro ho pohřbila trefa Alberta na 3:0 s klaksonem 1. poločasu, když Chrudim hrála bez brankáře. Nakonec z toho byl teplický festival, trefili se i gólman Jeronimo či neúnavný světový a evropský šampion Marcelo, nejhvězdnější akvizice.

„Užíváme si, že s takovým člověkem můžeme hrát. Ono je mu sice 41 let, ale v noze to prostě má. I v tomto věku v české lize ukazuje, že je úplně jinde,“ smeká Novotný. Výhru poslal celý tým do Běloruska, kde šéf klubu Michal Žák slavil sedmdesátiny své maminky.

Od svého vzniku míchala Balticflora české hráče s cizinci, až letos našla ideální mix. „Po dlouhé době vystupujeme opravdu jako tým,“ líbí se reprezentantovi Novotnému. „Máme osobnosti jako Sidnei nebo Marcelo. Tihle borci umí vyhrávat, to nám obrovsky pomáhá.“ Až ke zlatu? Velké finále bude strhující.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze