Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenistky si zvykají na halu

21 2000
P r a h a - Zvyknout si na prostředí v hale, takový je úkol českých tenistek při krátkém soustředění před nadcházejícími boji v semifinálové skupině B ve Fed Cupu, která se příští týden uskuteční v Bratislavě. Kapitán Jan Šimbera dnes v Praze na Štvanici přivítal Danielu Bedáňovou, Květoslavu Hrdličkovou a Denisu Chládkovou, v sobotu se k týmu připojí Adriana Gerši. Na Štvanici si tenistky zatrénují do nedělního dopoledne.
"Je nutné, aby si zvykly na halu, protože na turnajích se už dlouho hraje venku," uvedl Šimbera.

Dnes trénovala Bedáňová a Hrdličková, pro kterou nezačalo soustředění šťastně. V noci ze čtvrtka na pátek jí ukradli auto a dopoledne strávila na policii. "Je to dost nepříjemné, ale snad to byla první a poslední mrzutost, která nás potkala," přál si Šimbera.

Chládková se ve štvanické hale potila ve středu a ve čtvrtek, dnes měla volno a na dvorec se vrátí v sobotu. Gerši prohrála ve druhém kole na antuce v Budapešti se Švýcarkou Vavrinecovou a přijede v sobotu. "Adriana je ve formě, hlavně vyhrála na rychlém povrchu v Dubaji," připomněl kapitán.

V neděli odpoledne dostanou hráčky rozchod a s kapitánem se znovu uvidí na  velikonoční pondělí v Bratislavě. Odpoledne si tým vyzkouší tvrdý povrch Decoturf položený v kongresové hale C bratislavského výstaviště Incheba. "To bude především seznamovací trénink," konstatoval Šimbera.

České tenistky se ve skupině postupně střetnou s Rakouskem, Švýcarskem a Slovenskem. Do finálové skupiny postupuje jen vítěz, poslední hraje o sestup. "Doufám, že se dostaneme do takové pohody, abychom hráli o první místo," řekl Šimbera.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze