Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenistky se na chvíli proměnily v atletky. Běžely čtyřstovku

Lucie Šafářová po startu | foto: Jiří Seidl, MF DNES

14 2015
Na hruď si připnuly jmenovky, jako mají atletky při Zlaté tretře Ostrava. Tenistky Karolína Plíšková, Lucie Šafářová a Barbora Strýcová zaklekly do bloků. Start. Na tréninkovém hřišti Městského stadionu v Ostravě vyrazily do závodu na 400 metrů.

„Původně měly jen zapózovat s čísly,“ řekl mluvčí českého fedcupového týmu Karel Tejkal. Jenže hecly se, která z nich bude rychlejší. Chyběla jen Petra Kvitová. „Měla jsme jiný program,“ usmála se.

U ostatních zasáhl nehrající kapitán Petr Pála, aby bez rozcvičení nezávodily naplno... „Věděly, že nemají bláznit, jsou tady kvůli tenisu,“ podotkl Pála.

Však také po šedesáti metrech zvolnily. Do cíle doběhly společně v čase 1:31 minuty. „To je osobák,“ radovaly se. „Ale všechny jsme to běžely poprvé,“ dodala Lucie Šafářová.

Fotogalerie

Úkol splnily, mohly běžet nejvýše o minutu pomaleji než český rekordman Pavel Maslák. Jeho český rekord má hodnotu 44,79 vteřiny. Pavel Maslák, který se dnes vrátil ze soustředění v Jihoafrické republice, hned výkon tenistek hodnotil v telefonickém rozhovoru s pořadateli akce.

„Je to dobrý čas na to, že ani neběžely naplno,“ uvedl. Sám by ale do tenisu nešel. „Ten mi moc nejde, v běhání jsem lepší. Naštěstí.“

Ani tenistky by neměnily. „Po tom jednom kole na dráze jsem ráda, že hraju tenis,“ přiznala Karolína Plíšková. „Je to dřina, ale bylo to super,“ dodala Barbora Strýcová, která jako jediná měla půjčené speciální tretry. „Běželo se mi v nich lehce, tak nějak to skáče.“

Tenistky v přípravě také běhají. „Hlavně však krátké sprinty v kombinaci s vytrvalostí,“ řekla Lucie Šafářová.

V poledne už ale znovu vzaly do rukou rakety a šly trénovat do haly. Semifinálový duel Fed Cupu s Francouzkami je čeká v ostravské ČEZ Aréně v sobotu a neděli.

Kvitová s týmem si vyzkoušely hokejovou výstroj:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze