Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenistky lákají do Olomouce na turnaj také na luxusní hodinky

Tenis - ilustrační fotografie | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

13 2010
Celou řadu novinek přinese druhý ročník ženského tenisového turnaje ITS CUP, který bude zahájený zítra na antukových kurtech olomouckého Omega centra.

Pořadatelé oproti loňskému ročníku zvýšili dotaci z deseti na 25 tisíc dolarů, což se projevilo také na kvalitě startovního pole. Na vítězku, vedle bodů do světového žebříčku a finanční odměny, navíc čekají luxusní hodinky v ceně sto tisíc korun.

"Pohled na listinu přihlášených hráček je docela příjemný. Loni jsme v Olomouci přivítali tenistky ze třetí a čtvrté světové stovky. Letos už na seznamu najdeme i tenistku, která se pohybuje těsně pod hranicí stého místa žebříčku WTA," uvedl Michal Kadláček, jeden z organizátorů turnaje.

Jeho slova potvrzuje skutečnost, že loňské finalistky Lucie Kriegsmannová a Iveta Gerlová nemají jistou účast v hlavní soutěži a s největší pravděpodobností na ně čekají zápasy v kvalifikaci.

"Bude záležet na tom, jestli se některé hráčky ještě na poslední chvíli neodhlásí," řekl Kadláček.

Nasazenou jedničkou je pohledná Rakušanka Patricia Mayrová, které patří 118. místo na světě.

Domácí příznivci budou fandit především olomoucké naději Kateřině Kamínkové, která dostala od pořadatelů divokou kartu do hlavní soutěže. "Letos začala hrát ženské turnaje a možnost zahrát si rovnou 1. kolo ITS CUPu je pro ni příležitost, jak se vyhnout náročným kvalifikacím," poznamenal Kadláček.

Šestnáctiletý talent se ocitne v mezinárodní konkurenci. Jen v hlavní části turnaje se představí tenistky ze třinácti států světa.

Novinkou v areálu bude tribuna s kapacitou dvě stě míst. Pořadatelé totiž předpokládají, že turnaj s vyšší dotací přiláká také více diváků.

"Na Olomouc je to docela velká akce. Podle našich odhadů by se mohlo kolem centrálního dvorce sejít až čtyři sta fanoušků," předpokládá Kadláček. "Na zápasy mají tenisoví příznivci volný vstup," dodal.

Vedení ITS CUPu již v předstihu plánuje také strategii pro příští ročníky. Je zřejmé, že půjde o běh na dlouhou trať. Nejdříve musí turnaj vstoupit do povědomí hráček.

"Rádi bychom zvýšili dotaci na 50 tisíc dolarů, což by ještě kvalitu celého podniku zvedlo," plánuje Kadláček. Druhý ročník turnaje ITS CUP startuje v sobotu kvalifikací, zápasy 1. kola jsou na programu v pondělí 16. srpna.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze