Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenistky dosáhly odvolání Čiháka

9 2000
Praha - Nehrající kapitán fedcupového družstva Jan Šimbera odvolá z funkce trenéra českých tenistek Josefa Čiháka. Vyhoví tak hráčkám, které měly proti Čihákovi výhrady. Požadavek tenistek na vyšší odměnu za start v týmové soutěži však zůstal nevyslyšen a pokud na něm budou hráčky trvat, je Šimbera rozhodnut pozměnit složení družstva. "Že jsou nějaké problémy v komunikaci s hráčkami jsem se dozvěděl z novin.

Veškeré pravomoci má nehrající kapitán Šimbera, který disponuje s pevným finančním limitem a je jen na něm, jak peníze mezi své svěřenkyně rozdělí," řekl na dnešní narychlo
svolané tiskové konferenci předseda Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

Limit pro rozdělení prémií je 80 procent z 50.000 dolarů. Stejné procento je i z případných 130.000 dolarů za vítězství v semifinálové skupině, která se hraje 24. až 30. dubna v Bratislavě za účasti českého a slovenského týmu, Švýcarska a Rakouska.

"O odvolání trenéra Čiháka není pochyb, protože hráčky v něj ztratily důvěru. Kdo přijde na jeho místo ještě není rozhodnuto, ale je možné, že skupinu odehrajeme i bez trenéra. O tom rozhodnu po domluvě s hráčkami," uvedl Šimbera. "Peníze zůstanou stejné a pokud na to reprezentantky nepřistoupí, dovedu si představit, že nastoupíme s jinými," dodal nehrající kapitán.Veškeré pravomoci má nehrající kapitán Šimbera, který disponuje s pevným finančním limitem a je jen na něm, jak peníze mezi své svěřenkyně rozdělí," řekl na dnešní narychlo svolané tiskové konferenci předseda Českého tenisového svazu Ivo
Kaderka.

Limit pro rozdělení prémií je 80 procent z 50.000 dolarů. Stejné procento je i z případných 130.000 dolarů za vítězství v semifinálové skupině, která se hraje 24. až 30. dubna v Bratislavě za účasti českého a slovenského týmu, Švýcarska a Rakouska.
"O odvolání trenéra Čiháka není pochyb, protože hráčky v něj ztratily důvěru. Kdo přijde na jeho místo ještě není rozhodnuto, ale je možné, že skupinu odehrajeme i bez trenéra. O tom rozhodnu po domluvě s hráčkami," uvedl Šimbera. "Peníze zůstanou stejné a pokud na to reprezentantky nepřistoupí, dovedu si představit, že nastoupíme s jinými," dodal nehrající kapitán.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze