Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


České tenistky budou hrát semifinále Fed Cupu s Francií v Ostravě

LOMOZ NA TRIBUNÁCH. Čeští fanoušci dokázali při fedcupovém utkání v Ostravě spustit pekelný tartas. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

23 2015
Dějištěm souboje českých tenistek s Francií v semifinále Fed Cupu bude ostravská ČEZ Aréna. Předprodej vstupenek na atraktivní zápas, který se uskuteční 18. a 19. dubna, bude zahájen v druhé polovině března.

„Čeká nás velmi atraktivní utkání proti nečekaným soupeřkám, tak jsem rád, že se nám podařilo dohodnout se zástupci města Ostravy a Moravskoslezského kraje na tom, že zápas se odehraje ve vítkovické aréně, což je pro české tenistky i tenisty doslova domácí prostředí,“ uvedl v tiskové zprávě Miroslav Černošek, majitel agentury Česká sportovní, která zápasy Fed Cupu organizačně a marketingově zajišťuje.

Fedcupové semifinále se bude hrát v době finálové série hokejové extraligy a v ČEZ Aréně mají domácí prostředí Vítkovice, které můžou do boje o titul postoupit. „Máme dohodu se zástupci Českého svazu ledního hokeje a vítkovického klubu a jsme společně připraveni na řešení případných termínových kolizí. Oceňujeme velmi vstřícný přístup právě svazu ledního hokeje, kterému zkrátíme čas na přípravu světového šampionátu,“ řekl mluvčí České sportovní Karel Tejkal.

V Ostravě budou tenistky potřetí během tří let a oba předchozí zápasy zde vyhrály. V domácím prostředí drží vítěznou šňůru šesti zápasů a naposledy jim uštědřily těsnou prohru 2:3 Američanky v semifinále hraném v brněnském Rondu.

Tenistky v prvním kole vyhrály v Kanadě i bez Petry Kvitové a Lucie Šafářové. Obě opory by se měly stejně jako Karolína Plíšková v semifinále do české sestavy vrátit.

„Na určení sestavy je ještě čas, ale těší mě, jak se českým hráčkám na světových turnajích daří. Se všemi jsem v kontaktu a podle předběžných dohod všechny se startem v Ostravě, pokud budou nominovány, počítají,“ uvedl kapitán Petr Pála. „Je skvělé, že se můžeme představit domácímu publiku v oblíbené Ostravě. Hrát se bude na našem osvědčeném vítězném povrchu novacrylic ultracushion.“

Francie vedená kapitánkou Amélií Mauresmovou, zároveň trenérkou Brita Andyho Murrayho, se v prvním kole postarala o senzaci. V Itálii prohrávala už 0:2, ale nakonec zvítězila 3:2. Co ukáže v Ostravě?

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze