Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

POHLED: Tenisové Beverly Hills může prospět všem

Tenhle vztah už se rozpadl. Trenér David Kotyza ještě s Petrou Kvitovou, nyní už je koučem Karolíny Plíškové. | foto: AP

3 2016
Vítejte v tenisové reality show, v níž se vztahy mezi hlavními postavami propletly tak, až si přihlížející mohou hlavy ukroutit.

Karolína je uražená, neb jí její parťačka a zároveň soupeřka Petra odloudila Jirku. Jirka se totiž dozvěděl, že se s ním Karolína nedávno chtěla rozejít. A tak si namluvil Petru, třebaže mu to s Karolínou na první pohled náramně klapalo.

Ani Karolína nezůstala na ocet. Teď je s Davidem, na něhož si už dříve myslela. S tím Davidem, jenž přes sedm let strávil s Petrou. Na kostru scénáře pro pár dílů poutavé série by události ze zákulisního přítmí ukrytého kdesi za jasně ozářenými kurty mohly stačit, což?

Divák nechť si dle svého gusta, podobně jako třeba v kultovním seriálu Beverly Hills 90210, vybere svého klaďase, proradníka či potvoru.

Pakliže však pohlédneme do budoucnosti, spatříme podstatnější věci než srdceryvné scény, salvy výčitek a vyškrábané oči sokyň. Nic tak dramatického se totiž mezi dvěma českými hvězdami a jejich trenéry patrně nesemele. Planoucí vášně pohasínají.

Karolína Plíšková doma nemohla nalézt většího odborníka, než je David Kotyza. Muž, jenž dovedl Petru Kvitovou ke dvěma wimbledonským triumfům, jistě může současnou světovou šestku v kariéře výrazně posunout.

Ve čtyřiadvacetileté ranařce vidí výjimečné předpoklady k útoku na grandslamové tituly a třeba i pozici světové jedničky.

K jejímu dobytí se upjala i Kvitová, která v sobě po turbulentním období znovu objevila nadšení pro svou profesi. Poslední čtyři měsíce putovala po světě bez kouče, přičemž získala olympijský bronz a ovládla dva velké turnaje v Číně.

V šestadvaceti nepotřebuje věhlasného experta, který by překopal její styl. Hledala citlivého člověka s pozitivním přístupem, s nímž bude svou hru spíš jen ladit. Popis dokonale sedí na Jiřího Vaňka.

Jasně, ve sportu (v ženském tenisu obzvlášť) nevíte dne ani hodiny. České „Beverly“ by ovšem mohlo prospět všem čtyřem hrdinům.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze