Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenistku Strýcovou čeká dlouhá cesta

30 2003
Plzeň - Dvě obří tašky ležely v pondělí odpoledne před tenisovou juniorskou mistryní světa Barborou Strýcovou v jejím plzeňském domově. Snažila se do nich naskládat všechno, co potřebuje na zhruba třítýdenní pobyt v Austrálii. „Nějak to do nich nemůžu dostat, a to jsem se ještě nedostala na všechno,“ usmívala se Barbora Strýcová.

„Maskota ale nemám. Dřív jsem na něj věřila, ale po porážkách jsem ho zahodila.“ Do letadla usedne dnes před sedmou hodinou večerní. Čeká ji čtyřiadvacetihodinová cesta z Prahy přes Frankfurt nad Mohanem, Singapur do australského Perthu.

„Poletím počtvrté a pokaždé byla cesta nepříjemná. Ke konci už nevím, jak bych si v letadle sedla. Pálí mne v krku od klimatizace a vystoupím celá polámaná. Trvá mně to pak několik dnů, než se dám dohromady,“ konstatovala hráčka.

Na druhé straně zeměkoule ji čekají na úvod nové sezony dva významné turnaje. Nejprve absolvuje po boku české tenisové jedničky Jiřího Nováka Hoppmanův pohár v Perthu na kurtech s betonovým povrchem.

V klání nastupují dvoučlenné národní smíšené týmy. Hrají se mužské a ženské dvouhry a smíšená čtyřhra. „Poprvé v životě budu hrát mix. Jsem na něj zvědavá. Ale čtyřhru mám ráda, jen se k ní v poslední době nějak nemohu dostat. Jirka Novák přiletí do Perthu asi o dva dny později než já, ale přesto budeme mít tak čtyři dny na sehrání. A to by mohlo stačit,“ uvažovala sedmnáctiletá tenistka.

Po dvoudenním odpočinku pak čeká loňskou juniorskou jedničku start v kvalifikaci na první Grand Slam sezony 2004 - Australian Open. V něm v posledních dvou sezonách vládla juniorské dvouhře.

Před rokem zkoušela štěstí také v kvalifikaci ženské části turnaje. Dostala se jen do druhého kola. Pak vyhrála juniorku. „Bylo to drahé vítězství. Během kvalifikace jsem si poranila kotník a hrála jsem pod prášky, noha bolela. Sice jsem vyhrála, ale pak jsem kvůli poraněnému kotníku nehrála přes čtvrt roku.“

Zranění ji v letošním roce pronásledovala jako nikdy předtím. Po kotníku se ozvala ruka, pak třísla. Za rok absolvovala jen devět turnajů a v ženském světovém žebříčku se posunula na 146. místo.

„Plánovala jsem, že se letos dostanu do první světové stovky. Jenže moje zdraví bylo proti. Ale na to, že jsem hrála tak málo turnajů, to není úplně nejhorší. Ale do stovky se dostat chci v nové sezoně.“

Od 20. prosince opět nedržela raketu v ruce. Při turnaji ve Valašském Meziříčí si obnovila zranění zápěstí. „Byly to namožené šlachy, ale teď už je ruka v pořádku. Od turnaje v Meziříčí jsem se věnovala jen kondici, ale v Austrálii budu mít dost času na to, abych se dostala do formy.“

Tenistka Barbora Strýcová plní tašky před cestou do Austrálie, kde nastoupí po boku Jiřího Nováka v tradičním Hoppmanově poháru. Pak ji čeká Australian Open.Najdete na iDNES.czmobilní verze