Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenistka Strýcová byla sprostá v přímém přenosu, diváci si stěžují

21 2010
Slyšeli to diváci na tribunách, slyšel to prezident Václav Klaus v lóži a nejvíc toho slyšeli televizní diváci. Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová byla během nedělního finále ECM Prague Open několikrát vulgární, nejdrsnější slova ale vyřkla při poradě s trenérem chvíli před koncem třetího setu.

To čtyřiadvacetiletá hráčka ztratila jakékoliv zábrany. A z televize bylo slyšet vše díky mikroportu, který měl její kouč a zároveň manžel u sebe.

"Prostě mně mr.. v hlavě. Já na ní se.., mě nezajímá," ozvalo se v přenosu.

Kvůli tomu dorazila na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání stížnost na Českou televizi, která utkání vysílala přímým přenosem v neděli odpoledne.

"Rada to projedná na svém nebližším zasedání, které se koná 3. srpna. Pokud se jedná "jen" o výskyt vulgarismů mezi 6. a 22. hodinou, pak hrozí provozovateli vydání upozornění na porušení zákona," řekla Vilma Hušková z Rady pro televizní vysílání.

Barbora Záhlavová - StrýcováBarbora Záhlavová - Strýcová

Emoce v podání Barbory Záhlavové - Strýcové

Koučování v přímém televizním přenosu přitom nebylo nápadem České televize, ale v rámci zatraktivnění o něj požádala Mezinárodní tenisová federace ITF.

Zadáním bylo, aby všichni trenéři, kteří budou chodit koučovat své svěřenkyně na kurt, měli připnuté mikroporty. "Nevím, jak ITF informovala hráčky. Nicméně trenéři věděli, že jsou pod dozorem kamery," řekl iDNES.cz komentátor přímého přenosu Marek Svačina.

Nevhodné výrazy Barbory Záhlavové-Strýcové okamžitě odsoudil a to už během přímého přenosu. "Ona má být vzorem pro mládež a má vychovávat," uvedl na adresu plzeňské rodačky. "Kdybych byl stoprocentně přesvědčen, že ví, že je pod dohledem, tak bych ji penalizoval pokutou," dodal komentátor.

Záhlavová - Strýcová je známá svým peprným vyjadřováním na dvorci i povzbuzováním sama sebe. "Vydrž s ní hrát, vo..," křičela na sebe po zbytečné chybě ve finále proti Maďarce Szavayové. Jenže její nevhodné projevy zachytávaly také ruchové mikrofony. Vše se navíc dělo před zraky prezidenta Václava Klause.

"Ve čtyři odpoledne se dívaly děti školního a předškolního věku a tohle chování odrazuje jejich rodiče dát je k tenisu. Fotbalisté jsou taky občas slyšet, ale co ona předvedla, to byl těžký kalibr," uzavřel komentátor Svačina.

Autoři: ,


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze