Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenistku Kvitovou pořezal v jejím bytě lupič. Nebojte se o mě, vzkázala

ZARPUTILOST. Petra Kvitová ve finále Fed Cupu | foto: Reuters

20 2016
Česká tenistka Petra Kvitová se stala terčem kriminálního útoku: v jejím prostějovském bytě ji v úterý ráno přepadl neznámý útočník, který se vydával za revizního technika kotle. Podle zpráv z Prostějova byla dvojnásobná wimbledonská šampionka pořezaná na levé ruce, v níž drží raketu. „Nebojte se o mě,“ vzkázala Kvitová fanouškům.

Kvitová, bronzová medailistka z Ria a dlouhodobě nejúspěšnější Češka v žebříčku WTA, se chystala na dopolední akci v Brně.

Kvitovou pořezal lupič v bekovce. Policie žádá o pomoc veřejnost

Přečtěte si popis pachatele.

Místo účasti na dětské charitativní akci však zažila šok, který může narušit přípravu na sezonu, v nejhorším případě třeba i pokračování kariéry.

Tenhle šrám by mohl být daleko bolestivější než únavová zlomenina zánártních kůstek, kvůli které Kvitová zrušila lednový Hopman Cup.

„Šlo o náhodný kriminální čin, nebylo to tak, že by někdo chtěl přepadnout Petru Kvitovou. Někdo, kdo přepadává byty, si shodou okolností vybral Petřin byt,“ řekl mluvčí tenistky Karel Tejkal.

Pachatel - podle policie byl jeden - vnikl ke Kvitové domů za pomoci lsti, u zvonku se představil jako revizní technik kotle a napadl jí nožem. Podle policie „došlo k odcizení“, hovoří se o částce pět tisíc korun. Vyšetřovatelé po útočníkovi pátrají a později odpoledne zveřejnili popis hledané osoby.(Více si přečtěte ZDE)

Zahraniční média pracují s verzí, že muž Kvitovou později poznal a došlo k souboji v koupelně, lupič jí držel nůž u krku a tenistka utrpěla řezné rány na čtyřech prstech.

Policisté zasahují v domě, kde bydlí Petra Kvitová:

Jak vážné je její zranění? Kvitová věří, že to dobře dopadne

Prostějovský Večerník přinesl informaci, že Kvitová se útoku bránila, za což zaplatila řeznými ránami na levé ruce. „Má pořezané všechny prsty a teď se řeší, v jak vážném stavu jsou ony šlachy. Večer ji budou s největší pravděpodobností operovat. V každém případě je to určitě na delší dobu,“ cituje list zdroj blízký tenistce.

Oficiální informace o rozsahu a (ne)vážnosti zranění zatím nejsou k dispozici.

Tiskový mluvčí záchranné služby Olomouckého kraje Zdeněk Hošák pouze uvedl, že „žena byla transportována k navazující péči do nemocnice v Prostějově“, kde byla na traumatologické ambulanci ošetřena a pak propuštěna. Stav Kvitové tak dále řeší lékaři.

Kvitová měsíc po vítězném finále Fed Cupu, kdy získala svou pátou trofej, při rekonvalescenci zraněné nohy prožila tuto vážnou záležitost.

„Ale s Petrou jsme v kontaktu. Je velmi statečná. Povídali jsme si normálně, Petra je plně při smyslech. Dokonce tam byly náznaky černého humoru z její strany,“ uklidnil mluvčí Tejkal.

Prostřednictvím sociálních sítí a internetu se šíří lidská solidarita. Fanoušci i zahraniční novináři v šoku posílají vzkazy na její podporu. „Děkuji všem,“ napsala Tejkalovým prostřednictvím Kvitová. „To, co se mi stalo, nebylo rozhodně nic příjemného, ale je to za mnou. Teď je pro mě hlavní, aby doktoři zjistili, jak je na tom moje ruka. Věřím jim a věřím, že to dobře dopadne, mám tu nejlepší péči a jsem ve spojení se svými nejbližšími. To nejhorší už mám za sebou. Ještě jednou díky, že na mě myslíte. Nebojte se o mě!“

Autoři: , ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze